WRC Warsaw Rally Center – Audycja biznes lokalny, gość Pan Paweł Latos

WRC Warsaw Rally Center – tor wyścigowy na Żeraniu, gość audycji Pan Paweł Latos

Warsaw Rally Center
Warsaw Rally Center

Tor jest wygospodarowany w starej fabryce samochodów osobowych FSO w Warszawie. Jest to kultowe miejsce kipiące historią, energią. Tor posiada część przykrytą dachem, oraz część offroadową. Pod dachem jeździmy pomiędzy betonowymi licznymi słupami rozstawionymi pomiędzy sobą co 10m, także jest to tor bardzo ciekawy i wymagający. Na trasie znajdują się różnego rodzaju oznaczenia toru jazdy: punkty geometrycznego wejścia w zakręt, dynamiczne ośrodki zakrętu, strefy hamowania itd. Kierowca uczy się w ten sposób oznaczeń.

Pan Paweł Latos to właściciel WRC, liczny uczestnik wyścigów, rajdów – po prostu kierowca rajdowy z zamiłowaniem do motoryzacji od małego.

WRC Warsaw Rally Center – dla kogo?

Tor jest przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i osób zaawansowanych i bardziej zaawansowanych. Jest to pewnego rodzaju urządzenie dydaktyczno-naukowe. Firma zajmuję się różnymi technikami jazdy, przede wszystkim techniką rajdową, która zrzesza w sobie inne różne np. drift, ćwiartka.

Drift jest jazdą bardzo ekspresyjną, raczej nie na czas. Kierowcy rajdowi podczas wyścigów nie pozwalają sobie na takie kontrolowane poślizgi. Jednak na torze WRC Warsaw Rally Center każdy może spróbować swoich sił w drifcie, bądź podszlifować nabyte wcześniej umiejętności jezdne. Z jazd prowadzący robi nagrania, na których widać wszystkie (jeżeli oczywiście są) błędy podczas jazdy, które dzięki temu łatwiej sobie uświadomić ze istnieją i podejmować kroki do ich eliminacji.

Technika rajdowa to krótko mówiąc, technika pozwalająca osiągać dobre wyniki w wyścigu. Podczas nauki uczymy się m.in. jak poprawnie wchodzić w zakręty, kiedy hamować itd. Na torze można rozpocząć swoją przygodę z rajdem od zera lub rozwijać swoje doświadczenia.

WRC Warsaw Rally Center – dla dzieci?

17240065_734668843375043_309699007424674396_oJak najbardziej !

Głównie na torze odbywają się zajęcia szkoły KJS skierowanej do młodzieży 14-18 lat, której marzeniem jest start w rajdach samochodowych. Prowadzone są treningi grupowe jak również indywidualnie.

WRC uczy dzieci od najmłodszych lat. Na torze jeździć mogą dzieci, i jeżdżą, w wieku 6,8,10,15 lat. Im wcześniej tym lepiej, kodujemy sobie wtedy w żyłach różne schematy jazdy, tak na prawdę ogranicza nas jedynie ubezpieczenie i różne regulaminy jeżeli jesteśmy niepełnoletni.

Dzisiaj ten sport jest dużo bardziej dostępny. Tak naprawdę każdy może spróbować swoich sił, jest to w zasięgu każdej kieszeni, a jeżeli po takiej próbie chcemy brnąć w to dalej to już za 2 tys złotych kupimy pierwszy samochód do swojej dalszej przygody.

WRC Warsaw Rally Center – Audycja

https://www.facebook.com/WRC-Warsaw-Rally-Center-194463910890692/

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.