Fundacja Dziecięca Fantazja – Wymarzony Ogród czyli katalog, który spełnia marzenia

Fundacja Dziecięca Fantazja

Fundacja Dziecięca Fantazja zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu. Naszymi podopiecznymi są głównie dzieci walczące z różnymi nowotworami oraz  ciężkimi chorobami genetycznymi.  Podczas 13 lat działalności udało się spełnić ponad 5000  marzeń nieuleczalnie chorych dzieci w całej Polsce. Na swój magiczny moment oczekuje  ponad 1000 dzieci, napływają też kolejne zgłoszenia. Marzenia chorych dzieci są bardzo różne od skromnego akwarium czy zabawki interaktywnej,  przez sprzęt elektroniczny i rehabilitacyjny, meble do pokoju po wyjazd do Disneylandu czy Watykanu.

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego z siedzibą w Warszawie. Powstała w 2003 roku. Jej celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji oraz pomoc społeczna rodzinom z chorymi dziećmi, w trudnej sytuacji materialnej. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 13 lat działalności spełniła ponad 5000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl

Fundacja Dziecięca Fantazja – Ponownie w OBI

obi-904108_1280Market budowlany OBI w Jabłonnie chce pomóc spełnić marzenie Hani z Wyszkowa. W sklepie wystawione są stojaki z nowymi katalogami Ogród. Biorąc katalog OBI każdy może wrzucić drobne do skarbony umieszczonej pod stojakami. 

Markety budowlane OBI od lat spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Współpraca, która trwa od 2006 roku stawia na radość, przeżywanie szczęścia mimo choroby. Cierpienie jest codziennością podopiecznych fundacji, ale kiedy ich fantazja staje się rzeczywistością, choroba, ból i smutek schodzą na chwilę na drugi plan. Co roku odbywają się wspólne akcje – najnowsza, rozpoczęła się w kwietniu 2017.

Akcja odbywa się jednocześnie w 47 marketach w całym kraju, także OBI Jabłonna bierze w niej udział. OBI zdecydowało się tym razem na dystrybucję katalogów Ogród, dzięki którym każdy może spełnić swoje marzenia o pięknym przydomowym ogrodzie, tarasie lub balkonie.

-„Przy każdym ze stojaków z nowymi katalogami  umieszczona jest  skarbona, do której każdy może wrzucić dowolną kwotę, która zostanie w całości przeznaczona  na spełnianie marzeń. Biorąc katalog OBI można spełnić marzenia ciężko chorych dzieci” – mówi Wioletta Radomska, Kierownik działu reklamy w OBI.

-” W markecie OBI Jabłonna fundacja zbiera środki na spełnienie marzenia 5-letniej Hani z Wyszkowa, która zachorowała na rzadki nowotwór ośrodkowego układu nerwowego. Próbowano operacyjnie usunąć guza, ale nie udało się, ponieważ znajdował się zbyt blisko najważniejszych ośrodków w mózgu. Dziewczynka przeszła dodatkowo chemioterapię i serię naświetlań. Hania jak sama mówi, marzy o pokoju dla księżniczki, całkiem nowym i całkiem innym od tego co ma teraz” – mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu fundacji.

Fundacja Dziecięca Fantazja – Jak pomóc?

Fundacja Dziecięca Fantazja-” Pomóc Hani może każdy idąc do marketu OBI, biorąc katalog Ogród i wrzucając drobne do skarbony” – dodaje Wioletta Radomska

 

Fundację można wesprzeć:

  • poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego nr KRS 0000168783
  • przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
    nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
  • „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
  • uczestnictwem w akcjach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych.

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji.

Dodatkowych informacji udzielają:

Fundacja Dziecięca Fantazja

Joanna Polakowska, Koordynator Projektu

Email: info@f-df.pl, tel: + 48 604 213 013

OBI Polska

Melania Popiel, Dyrektor ds. Komunikacji OBI Polska

email: melania.popiel@obi.pl , tel.: +48 601 617 300

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.