” W pisarskim czyśćcu. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy ” – Audycja „Książki pod lupą”

W pisarskim czyśćcu. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy

” W pisarskim czyśćcu. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy ” – Krzysztof Masłoń

logoGościem kolejnej audycji „Książki pod lupą” jest Krzysztof Masłoń, dziennikarz, publicysta i krytyk literacki, juror wielu najważniejszych nagród literackich w Polsce. Pretekstem do tego spotkania jest jego najnowsza książka: ” W pisarskim czyśćcu. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy „. O losie i odpowiedzialności pisarza z autorem rozmawia Marek Ławrynowicz.

Od Wydawcy:

w-pisarskim-czysccu,big,727001 (1)Nie ma literatury polskiej bez Zbigniewa Herberta, ale i bez Wisławy Szymborskiej, bez Tadeusza Konwickiego i Marka Nowakowskiego, bez zapisującego w jej historii najnowsze rozdziały Jarosława Marka Rymkiewicza. O nich wszystkich i o wielu innych dwudziestowiecznych pisarzach polskich opowiada książka Krzysztofa Masłonia.

Każdy z bohaterów książki zmierzał własną drogą do pisarskiego nieba, niejednego jednak poprowadziła ona w odwrotnym kierunku. A, jak to zwykle bywa, dla większości metą okazał się półmetek – znaleźli się w literackim czyśćcu. Od Czytelników zależeć będzie, kiedy i czy w ogóle się z niego wydostaną.

Krzysztof Masłoń (ur. 1953) – publicysta, dziennikarz, krytyk literacki. Przez wiele lat związany z „Rzeczpospolitą” i „Magazynem Literackim Książki”, od 2012 roku także z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Laureat branżowych nagród Ikara i PIK-owego Lauru oraz Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2005). Autor kilku książek, m.in. Lekcja historii najnowszej (2003), Żydzi, Sowieci i my (2005), Bananowy song. Moje lata 70. (2006), Puklerz Mohorta. Lektury kresowe (2014) oraz Od glorii do infamii. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy (2015).

„W pisarskim czyśćcu. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy” – Audycja „Książki pod lupą”

Co przeczytać? Książka Fanfik – Audycja „Książki pod lupą” – Poprzednia audycja
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.