Lekcja historii w Legionowie – przedszkole i szkoła z Nasielska

Lekcja historii w Legionowie na wycieczce – ŚWIĘTA MAJOWE „Pod Fiołkami”.

Legionowo odwiedziła wycieczka, uwaga – z Nasielska! Była to niepubliczna szkoła podstawowa i przedszkole wraz z cudownymi opiekunami. Lekcja historii w Legionowie.

Misja szkoły?

Lekcja historii w Legionowie na wycieczceJesteśmy Niepubliczną Szkołą Podstawową. Zajmujemy się wychowaniem i kształceniem dzieci w wieku 6-12 lat (klasy I – VI). Zależy nam na zapewnieniu naszym uczniom wszechstronnego oraz prawidłowego rozwoju, zgodnego z wiekiem i umiejętnościami. Chcemy, aby byli oni jak najlepiej przygotowani do dalszej nauki i życia w dynamicznie zmieniającym się świecie, aby odnosili sukcesy na miarę swoich możliwości.

Zależy nam również na zapewnieniu naszym wychowankom jak najlepszej opieki i bezpieczeństwa. Chcemy, aby czuli się pewnie i byli pod najlepszą opieką merytoryczną i wychowawczą. Dla nas uczniowie stanowią najwyższą wartość, tak więc w naszej pracy pedagogicznej kierujemy się tylko i wyłącznie ich dobrem.

O wychowankach

Lekcja historii w Legionowie na wycieczceW wycieczce przy naszym Legionowskim murze od strony PKP uczestniczyły dzieci również niepełnosprawne. Ważne dla wychowawców jest to, aby takie dzieci traktować zupełnie na równi z innymi, żeby jak najwięcej wychodziły poza cztery ściany i po prostu przyjemnie spędzały czas. Podczas wyprawy dzieci m.in. odczytały wiersz w podziemiach PKP Legionowo J.Tuwima „Lokomotywa”, śpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”, wysłuchały opowiadań historycznych oraz na końcu stworzyły swoje własne malowidło na murze.

Dzieci były przeszczęśliwe i oby takich wycieczek na terenach Legionowa było coraz więcej. Odwiedziliśmy wycieczkę wraz z rejestratorem. Zapraszamy do odsłuchania radiowej audycji poniżej.

Lekcja historii w Legionowie na wycieczce – Audycja

Wyłączenia prądu w powiecie legionowskim (8 – 12 maja) – zapraszamy do zapoznania się z wyłączeniami prądu na terenie powiatu
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *