Ogólnopolski Projekt Profilaktyczny BezpiecznaJa – goście w studio

Ogólnopolski Projekt Profilaktyczny BezpiecznaJa – Wszelkie porady dla Pań

Ogólnopolski Projekt Profilaktyczny BezpiecznaJaDziś w studio po godzinie 13tej mieliśmy przyjemność gościć dwie sympatyczne Panie, Martę Pawlik (Project Menager) oraz Dominikę Cwynar (prelegent). Panie współtworzą Stowarzyszenie FairIs, oraz przewodniczą projektowi BezpiecznaJa. Rozmowę przeprowadziła Justyna Gizowska. Ogólnopolski Projekt Profilaktyczny BezpiecznaJa.

Szkolenia BezpiecznaJa [dla dorosłych] i BezpiecznaJaTeen [dla nastolatek], to DARMOWE szkolenia rozwojowe w tematyce „jak nie stać się ofiarą przestępstwa”.

Są one częścią Ogólnopolskiego Projektu Profilaktycznego, pomysłem własnym dwóch byłych ofiar przemocy. Przekuwając swoja przeszłość w siłę, stworzyłyśmy system edukacyjny dla kobiet, i na zaproszenie lokalnych jednostek samorządowych prezentujemy go w różnych miastach Polski. Jedno spotkanie, cztery godziny, ogrom wiedzy przekazany w sposób obdzierający temat z tabu, z dystansem, kompetentnie. Szkolenia są projektowane indywidualnie pod potrzeby mieszkanek, według zgłoszonych zakresów zainteresowań.

Głównym założeniem jest, aby szkolenia były w pełni darmowe dla uczestniczek, ponieważ bezpieczeństwo, i dostęp do wiedzy w tych zakresach, to elementarne prawo każdego człowieka.

Ogólnopolski Projekt Profilaktyczny BezpiecznaJa – Kiedy?

illustration-2223973_640Zapraszamy na szkolenie BezpiecznaJa, w Izabelinie pod Warszawą, w dniu 22 maja, o godzinie 17:00, w Sali Widowiskowej, w Centrum Kultury Izabelin.

Wstęp wolny!

Sam udział w szkoleniu zwiększa szanse kobiety na to, że będzie bezpieczna w przyszłości. Zmienia świadomość i przyszłość. Bo w sytuacji, gdyby uczestniczka szkolenia znalazła się kiedyś w sytuacji niebezpiecznej, będzie miała wybór pomiędzy zastosowaniem, a nie zastosowaniem wiedzy, którą posiadła. To daje dużo większe szanse na uratowanie się z niebezpiecznej sytuacji, niż wybór pomiędzy liczeniem na łut szczęścia albo działaniem na oślep.

Ogólnopolski program BezpiecznaJa, to  program profilaktyczny. Powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony kobiet, odnośnie wiedzy „jak nie stać się ofiarą przestępstwa”. Obejmuje szeroko pojętą profilaktykę informacyjną. Nie jest kursem samoobrony.

Ogólnopolski Projekt Profilaktyczny BezpiecznaJa – Coś więcej

rope-Ogólnopolski Projekt Profilaktyczny BezpiecznaJaPodczas czterech godzin [trzy w przypadku młodzieży], przekazywana jest kobietom wiedza o tym, jak rozpoznać nadchodzące zagrożenie, w jaki sposób go uniknąć, jak się bronić, wyzwolić, czego użyć do ucieczki. W jaki sposób werbalnie i niewerbalnie zniechęcić napastnika, co zrobić, aby przeżyć napaść, jak zminimalizować ryzyko uszkodzenia ciała, i utraty życia swojego oraz bliskich podczas przemocy domowej, lub w sytuacji napaści we własnym domu. Jak bezpiecznie podróżować, bawić się, randkować, wracać do domu nocą, i wiele innych.

Grupa odbiorcza jest szeroka. Przedział wieku na szkoleniach nie jest jednolity. Są tam zarówno dziewczyny przed 20 r.ż. , zdarza się, że uczestniczki wcześniejszego BezpiecznaJaTeen, które przychodzą na kolejny event, aby rozszerzyć swoją wiedzę o dodatkowe elementy, są młode wyzwolone kobiety, pracujące w różnych miejscach i porach, przychodzą matki z nastoletnimi córkami, przychodzą kobiety po 40, ale miewamy też kobiety w okolicach 50-60, które chcą dowiedzieć się, jak radzić sobie z rabunkami ulicznymi, czy jak zachować się, kiedy odkryją, że w domu jest włamywacz.

Bez dramatu, bez strachu, bez tabu.
Od kobiety takiej jak one, od byłej ofiary, od osoby, która od dawna zajmuje się zakresami rozwoju osobistego i relacji. Od matki nastoletnich córek.

Ogólnopolski Projekt Profilaktyczny BezpiecznaJa – Audycja

Klinika stomatologiczna One Dent – Proste zęby w zasięgu ręki – audycja biznesu lokalnego
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.