Sportowy gość Radia Hobby Sławomir Supa Legionovia

Sportowy gość Radia Hobby Sławomir Supa Legionovia
Sportowy gość Radia Hobby Sławomir Supa Legionovia

Sportowy gość Radia Hobby Sławomir Supa Legionovia.

Sportowy gość Radia Hobby Sławomir Supa Legionovia. Dziś rozmawiamy o legionowskiej kobiecej siatkówce, o działalności klubu jego tradycjach, sukcesach i planach na przyszłość.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy.

Na początku lat 90. w klubie funkcjonowały sekcje: piłki nożnej, rugby i szachów. W 1994 sekcja rugby usamodzielniła się. W 1996 wraz z wejściem w życie przepisów ustawy o Stowarzyszeniach klub przybrał formę stowarzyszenia sportowego pod nazwą Miejski Klub Sportowy Legionovia z sekcjami piłki nożnej, brydża, szachów i piłki siatkowej kobiet. Pod koniec 2003 postanowiono o wyłączeniu i usamodzielnieniu sekcji piłki siatkowej, co zbiegło się z awansem drużyny siatkarek do Serii B I ligi. Do innego klubu przekazano również sekcję szachową.

Wraz z przeniesieniem siedziby klubu do nowego budynku (w połowie 2003) Zarząd Klubu podjął decyzję o powołaniu sekcji kulturystyki, przy której uruchomiono Klub Fitness z siłownią i aerobikiem. Kontynuatorem tradycji i dokonań klubu jest obecnie Stowarzyszenie Sportowe pn. Klub Sportowy Legionovia z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej.

Sportowy gość Radia Hobby

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.