Co przeczytać? ” Kłopot z kobietami ” Jacky Fleming – Audycja „Książki pod lupą”

Kłopot z kobietami " Jacky Fleming

Co przeczytać? ” Kłopot z kobietami ” Jacky Fleming – Audycja „Książki pod lupą”

logoOpowieść o tym, jaki kłopot z kobietami mieli nawet najwięksi myśliciele swoich czasów, jak Darwin, Rousseau lub Schopenhauer. Jacky Fleming o marginalnej roli kobiet w historii nauki i kultury opowiada z inteligentnym dowcipem i przekorą.

Od Wydawcy:

Fleming_Klopot-z-kobietami_500pcxMałe mózgi, słabe ręce i skłonność do histerii – kobiety nie zostały stworzone do wielkości… Znacznie lepiej byłoby, gdyby zajęły się szydełkowaniem i nie sprawiały więcej kłopotów…

Już sam genialny Karol Darwin zauważył, że na kartach historii dominują przede wszystkim wybitni mężczyźni. Wielki filozof Artur Schopenhauer ogłosił, że kobieta nigdy nie stworzy żadnego oryginalnego dzieła, ponieważ nie posiada „uwłosienia geniusza”. Jan Jakub Rousseau uważał natomiast, że kobiety powinny oddawać się wyłącznie temu, co dla nich naturalne – zadowalaniu innych.

Przez wieki filozofowie i naukowcy (rzecz jasna płci męskiej!) prześcigali się w dziwacznych teoriach o ich naturze. Spychali je na margines, twierdząc, że to nieszkodliwe, choć kłopotliwe istoty. Jacky Fleming swoimi rysunkami w przewrotny i błyskotliwy sposób raz jeszcze opowiada nam tę historię. Przestrzega, że nie zawsze powinniśmy wierzyć we wszystko, co wpajają nam wielkie autorytety.

Co przeczytać? ” Kłopot z kobietami ” Jacky Fleming – Audycja „Książki pod lupą”

Co przeczytać? Wspomnienia Jacka Dobrzynieckiego – Poprzednia audycja
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.