Co przeczytać? ” Oryks i Derkacz ” Margaret Atwood – Audycja „Książki pod lupą”

Oryks i Derkacz

Co przeczytać? ” Oryks i Derkacz ” Margaret Atwood

„Książki pod lupą”Popkultura nie zapomniała o Margaret Atwood – wszystko dzięki fenomenalnej ekranizacji jej książki „Opowieść podręcznej”. „Książki pod lupą” przypominają  kolejną mroczną wizję przyszłości nakreśloną przez tę autorkę- wizję zawartą w trylogii „MadAdam”, a zwłaszcza w jej pierwszej części „Oryksie i Derkaczu”. O książce rozmawiają Anna Wysocka i Katarzyna Staszczyk. Oryks i Derkacz.

Od Wydawcy:

Atwood_okladki_2Olśniewająca, skłaniająca do refleksji powieść, nominowana do Orange Prize i Man Booker Prize.

„Oryks i Derkacz” to poruszająca historia miłosna i zarazem fascynująca wizja przyszłości. Yeti – przed wybuchem śmiercionośnej zarazy, która zgładziła ludzkość, znany jako Jimmy – usiłuje przetrwać w świecie, w którym być może jest ostatnim człowiekiem, nie mogąc uwierzyć w śmierć swojego najlepszego przyjaciela Derkacza i ukochanej ich obu, pięknej, nieuchwytnej Oryks. W poszukiwaniu odpowiedzi wyrusza w wędrówkę – z pomocą zielonookich Dzieci Derkacza – przez bujny gąszcz, który porasta tereny wielkiego miasta, opustoszałego w wyniku prowadzonych przez potężne korporacje niebezpiecznych, niekontrolowanych eksperymentów z inżynierią genetyczną.

Margaret Atwood przenosi nas do nieodległej przyszłości, która wygląda aż nazbyt znajomo, a zarazem przerasta nasze wyobrażenia.

Świetnie panując nad swoim szokującym materiałem, autorka z właściwą sobie przenikliwością i czarnym humorem kreuje przedziwny, a mimo to w pełni wiarygodny świat, zamieszkany przez postacie, które długo jeszcze po zakończeniu lektury żyją w naszych snach. Margaret Atwood u szczytu sił twórczych. Kto przeczyta „Oryks i Derkacza”, inaczej spojrzy na świat.

Co przeczytać? ” Oryks i Derkacz ” Margaret Atwood – Audycja

” Żywoty świętych poprawione ponownie ” Zbigniew Mikołejko – Audycja „Książki pod lupą” – poprzednia audycja Książek pod lupą
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *