Audycja na biegu – Ford Mustang

Audycja na biegu – Ford Mustang to test auta, dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego i Justynę Gizowską. Ten Pan wraz z Panią kontynuują testowanie amerykańskiej motoryzacji…

Audycja na biegu – Ford Mustang wolnossące V8 5.0 420 KM

EN6A6799-1Ford Mustang Fastback GT to najnowsza wersja kultowego auta z Ameryki. Czy ktoś pamięta film Bullit? Steve McQueen był detektywem i jeździł pierwszą wersją Mustang Fastback GT. W 2015 i 2016 roku Ford Mustang był najliczniej kupowanym autem sportowym na świecie, również w Europie. To naprawdę dobrze zrobiony samochód, amerykańskie auta z reguły są tanie bo wykonanie ich jest niskobudżetowe. W mustangu nie ma żadnych kompromisów, auto jest dobrze wykończone, materiały są gatunkowo dobre a montaż precyzyjny.

Pod maską testowanego potwora możemy odnaleźć wielką, pięciolitrową, wolnossącą „V-ósemkę” o mocy 420 KM. Silnik generuje 535Nm momentu choć jest zasilany wtryskiem pośrednik. Amerykanie mają ograniczone zaufanie do wtrysku bezpośredniego benzyny ze względu na wrażliwość na jakość paliwa. Szkoda bo pewnie byłby z 10% bardziej ekonomiczny i miał ze 40Nm momentu więcej. Ok, jest też zaleta, silnik bez żadnych protestów kręci się na 7500 obr/min co przy tej pojemności zarezerwowane jest dla supersportowych aut a to jest tanie auto.

To auto nie jest mistrzem ekonomii, jeśli jeździmy po mieście normalnie to 15l/100km jest normą, jeśli trochę dynamiczniej będzie to 20 na setkę jak nic. W trasie nie przekraczając 120km/h będzie to 9 na setkę ale przy 160 musimy się liczyć z 12-13l/100km.

Co tu dużo pisać o wyglądzie. Auto jest obłędne, mruży reflektory i atakuje potężną maską. Efektownie wyglądają też paskowe tylne światła. Na grillu znak Mustanga – pędzący rumak. W aucie można się tak szybko zakochać, jak nim odjechać.

Pod koniec audycji mieliśmy przyjemność rozmowy z Panem Mariuszem Jasińskim – Ford Polska. Wypowiedź w ostatnim wejściu.

EN6A68461-2-735x400

Audycja na biegu – Ford Mustang V8 5.0

Audycja na biegu – SsangYong XLV 115 KM – poprzednia audycja Na biegu
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.