Test Ssangyong XLV diesel 115KM

Test Ssangyong XLV diesel 115KM

Test Ssangyong XLV diesel 115KM – kolejne auto z Korei

Test Ssangyong XLV diesel 115KM
Test Ssangyong XLV diesel 115KM

Okiem technicznym

Test Ssangyong XLV diesel 115KM – Silnik/skrzynia

Silnik jest mały ma jedynie 1,6 litra pojemności i generuje 115KM przy 4000obr/min jest to dobry wynik. Moment obrotowy 160Nm już od 1800obr/min i jest równomiernie rozwijany więc nie zmusza nas do częstego sięgania do lewarka zmiany biegów. Patrząc na bryłę silnik jest drobinką, jadąc nim zaskakuje że daje radę i to nieźle. Silnik jest konstrukcją własną marki więc patrząc na pozostałe silniki to będzie trwała jednostka. Dodatkowo auto waży jedynie ciut powyżej 1300kg co powoduje że silnik nie jest przeciążony. Istotne jest to że choć to hindusi bo Mahindra jest właścicielem marki to ten diesel ma bardzo wysoką kulturę pracy. Pewnie dlatego Jaguar jest teraz trwalszy bo Jaguar/LandRover też jest własnością hindusów. Świat się zmienia dramatycznie.

Test Ssangyong XLV diesel 115KM

Test Ssangyong XLV diesel 115KM – Zawieszenie/koła/hamulce

Niska masa auta powoduje że prowadzi się świetnie a zawieszenie dość twarde nie odbiera komfortu podróżowania. Opony 215/45×18 nie są szczytem marzeń bo powinny być szersze jak na SUVa to dają dobrą przyczepność. Hamulce tył tarcze przód tarcze wentylowane są skuteczne czemu znów pomaga niska masa auta. Szkoda że w opcji nie można dobrać sobie trochę szerszych opon, np. 245/40 bo to byłoby idealne rozwiązanie.

Test Ssangyong XLV diesel 115KM

Test Ssangyong XLV diesel 115KM – Ekonomia

Nam nie udało się zejść do poziomów deklarowanych przez producenta ale średnia 6,5L/100km jest dobrym wynikiem. Niestety na autostradzie powyżej 120km/h zużycie paliwa zaczyna być problemem, nie przekraczając tej prędkości zmieścimy się w 6L/100km. W mieście też będzie to w tych granicach czyli jak na te gabaryty to jest to wynik lepszy od średniego w klasie.

Test Ssangyong XLV diesel 115KM

Zapraszam na: Audycja na biegu SsangYong XLV 115 KM

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.