Wytwórnia Filmów 360 stopni – Okulary VR

Wytwórnia Filmów 360 stopni – gość w studiu Radia Hobby 89,4 FM

Mieliśmy przyjemność gościć Pana Filipa Pelca, właściciela firmy Wytwórnia Filmów 360 stopni (°).  W rozmowie został poruszony temat rozwoju tej technologii, która z upływem paru lat, będzie nas wszędzie otaczać. Rozmawialiśmy o tym, na jakie sposoby można takie filmy oglądać, oraz w jakich branżach mogą zostać użyte. Ciężko odnaleźć profesję, w której filmy 360 nie miałyby żadnego zastosowania 🙂

Wytwórnia Filmów 360 stopni – O co chodzi?

woman-1418844_640Filmy 360° powstają dzięki użyciu kilku kamer, które w tym samym czasie rejestrują różne punkty przestrzeni. Po nagraniu, obraz z kamer jest łączony (tzw. stitching) w specjalistycznym programie komputerowym. Po scaleniu obrazu w całość, film 360° może być wyświetlany np. za pomocą odtwarzacza na portalu YouTube lub aplikacji na smartfony.

Istnieją różne metody odtwarzania filmów 360°. Można robić to za pomocą ruchu myszką (w przypadku korzystania z komputera), obrotu urządzeniem (w przypadku korzystania z tableta lub smartfona) lub ruchu głową (w przypadku korzystania z gogli VR)!!!

Technologia filmów 360° może posłużyć jako: niezapomniany film z wesela, wirtualny spacer po hotelu, wizualizacja projektu architektonicznego, pamiątka z wyjazdu i wiele wiele innych. No i nie można zapomnieć o branży gier wideo.

https://www.wytworniafilmow360.com

Wytwórnia Filmów 360 stopni – Audycja

Salon Optyczny Doktor Marchewka – Piknik Zdrowia – wcześniejszy gość Radia Hobby
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *