Wysypisko kompostownia w Dębe – Rozprawa

Wysypisko kompostownia w Dębe

Zaprotestujmy – Wspólnie przeciwko planowanej budowie kompostowni pryzmowej we wsi Dębe gm. Serock.

garbage-1715067_640Stoimy w obliczu realizacji kompostowni pryzmowej (instalacja do biologicznego przetwarzania odpadów), która funkcjonowałaby w zasięgu 99m od pierwszego domu- kolejne w odległości od 500-700m . W chwili obecnej na działce Inwestora funkcjonuje sortownia śmieci, niestety tylko teoretyczna. Została złożona petycja w sprawie protestu mieszkańców, dotycząca wstrzymania w/w realizacji do Burmistrza Miasta i Gminy Serock wraz z podpisami mieszkańców. Wysypisko kompostownia w Dębe.

„Obawiamy się w głównej mierze o nasze zdrowie i naszych dzieci jak również o faunę i florę. Pobliski zalesiony teren jest siedliskiem wielu zwierząt, ptaków, które często spotykamy a perspektywa smrodu, szczurów i karaluchów nie jest dla nas do zaakceptowania.”
Okoliczne tereny posiadają status Natura 2000.

Wszelkie informacje na temat planowanej inwestycji są na utworzonej przez mieszkańców gminy Serock stronie http://www.kompostownia-debe.pl

Jutro we wtorek tj 27 czerwca o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Serock odbędzie się rozprawa administracyjna z udziałem Inwestora i Przedstawicielami gminy w związku z powyższym zapraszamy jak największą ilość mieszkańców!

Problem dotyczy nie tylko mieszkańców wsi Dębe ale okolicznych wsi w obrębie 15km od planowanej inwestycji. Np. całe jezioro Zegrzyńskie

Wysypisko kompostownia w Dębe – Audycja

Po zbiórce elektrośmieci w Legionowie – zapraszam do dalszej lektury

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.