Test Renault Scenic dCi 130KM

Test Renault Scenic dCi 130KM

Test Renault Scenic dCi 130KM – najładniejszy mały van na rynku?

Test Renault Scenic dCi 130KM
Test Renault Scenic dCi 130KM

Okiem technicznym

Test Renault Scenic dCi 130KM – Silnik/skrzynia

Silnik to dobry znajomy z innych modeli Renaulta takich jak np. Megane, nowoczesna jednostka ma 130KM i duży moment obrotowy od samego dołu. Sprawia wrażenie co najmniej wystarczającej do codziennej jazdy natomiast ładując komplet pasażerów i 100kg bagażu oraz pełen zbiornik już nie. Może nie robi się tragedia a tak ekstremalne załadowanie auta zdarzy nam się raz na rok to jednak diesel w wersji 160KM jak w Megane GT dCi byłby idealny. Skrzynia biegów o 6 przełożeniach to także sprawdzony produkt z innych modeli, nie haczy i nie irytuje, jest precyzyjna. Jednak pamiętając automaty jakie testowaliśmy w Megane z takim samym silnikiem gorąco polecamy zamiast manuala.

Test Renault Scenic dCi 130KM

Test Renault Scenic dCi 130KM – Zawieszenie/koła/hamulce

Koła o dość duże średnicy bo 21 cali wyglądają rewelacyjnie bo bryła jest w stylu dużego vana. Nie wiedzieć czemu założono na nie opony o szerokości 195mm co poza ekonomią nie ma żadnego uzasadnienia. Trochę to dziwacznie wygląda, widząc nowoczesną sylwetkę auta taka szerokość opon wprowadza dysonans optyczny. Zawieszenie z przodu to kolumny McPherson z tyłu belka skrętna.

Test Renault Scenic dCi 130KM

Test Renault Scenic dCi 130KM – Ekonomia

Ekonomia jest zbliżona do tego co się dzieje w Megane Grandtour dCi, średnie z testu 5.9l/100km i jest to średnia z normalnej jazdy. W trasie wystarczy nam 5.2 bo taki to wynik zanotowaliśmy na krajowej siódemce. Jechaliśmy z Warszawy do Krynicy Morskiej, trasa częściowo jest ekspresowa czyli można jechać 120km/h. W mieście zwłaszcza w upalne dni kiedy klimatyzacja nie pozwala na funkcję auto-stop zużycie dochodziło do 7l/100km. Generalnie jest to dość duże auto więc taki wynik jest dobrym wynikiem.

Polecam bardzo Test Renault Kadjar dCi 130KM

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.