Drzewo spadło na działkę – co teraz? Nadleśnictwo Jabłonna

Drzewo spadło na działkę

Drzewo spadło na działkę – Nadleśnictwo Jabłonna radzi co dalej

W tym tygodniu w naszej audycji leśnej mieliśmy przyjemność rozmowy z Panią Mariką Prus, pracownikiem Nadleśnictwa Jabłonna. Drzewo spadło na działkę, co dalej? Zapraszamy do odsłuchania audycji u dołu artykułu.

Drzewo spadło na działkę – Co teraz?

 

Drzewo spadło na działkęZbliża się sezon na takie zgłoszenia, sezon letni i zimowy posiada najwięcej takich zgłoszeń. Są dwie drogi: drzewo rosło na działce prywatnej albo na działce należącej do leśników. Jeżeli działka należy do Lasów Państwowych należy to zgłosić do swojego nadleśnictwa telefonicznie lub mailowo. Jeżeli jest to działka prywatna, mówimy sąsiadowi i to pokrywa ubezpieczyciel.

Skupmy się na opcji, że było to drzewo rosnące na terenie Lasów Państwowych. Na miejsce przyjeżdża po zgłoszeniu pracownik nadleśnictwa i miejscowy leśniczy, aby wykonać lustrację terenową. Umawiamy się z Nadleśnictwem na konkretny termin oględzin.

Często podczas takiej lustracji wybierane są inne drzewa, których pochylenie, zdrowie zagraża upadkowi. Po podjęciu decyzji leśnicy wysyłają na piśmie, do kiedy będzie usunięte drzewo i o możliwościach, sposobach usuwania. Jeżeli pojawiły się szkody, wszelkie pisma, które przygotowali leśnicy przekazujemy ubezpieczycielowi.

Warto zrobić zdjęcia szkody od razu, ponieważ często drzewo się obsuwa, przemieszcza.

Drzewo spadło na działkę – Audycja

Razem po stronie natury – Milionowe drzewko! – zapraszam do daleszej lektury
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.