Wspólny Bilet Samorządowy już jest

Wspólny Bilet Samorządowy już jest

vaihingen-2518423_1920

Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych powstały w czerwcu zeszłego roku stworzył Wspólny Bilet Samorządowy uprawniający do nieograniczonej ilości przejazdów tego podmiotu. Od 1 sierpnia osoba, która zakupi taki bilet za jedynie 38 zł będzie mogła się poruszać się między 12 województwami. Wtedy też będzie mogła skorzystać z usług przewoźników Kolei Mazowieckich, Śląskich, Małopolskich, Wielkopolskich, Dolnośląskich , Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, oraz Arriva, która oferuje dodatkowo przejazdy autobusami regionalnymi.

 

Osoba posiadająca Wspólny Bilet Samorządowy może w ciągu doby skorzystać z przejazdu 62 liniami na terenie 12 województw. Współpraca przedsiębiorstw miała przede wszystkim na celu stworzenie wygodnej, a zarazem niedrogiej oferty dla pasażerów. Projekt dopiero wszedł w życie. Jedno jest pewne – nie było jeszcze takiego jednego biletu, którym podróżowalibyśmy  poza regiony naszego przewoźnika. Tu, możemy podróżować praktycznie po całej Polsce bez zamartwiania się gdzie i jaki kupić bilet. Wspólny bilet jest również pierwszym, ale jakże konkretnym krokiem do zacieśnienia współpracy między przewoźnikami .

„Umiejętność zgodnej współpracy i prowadzenia otwartego dialogu to cecha niezwykle ważna i przynosząca realne korzyści. W samorządzie jej znaczenie jest kluczowe. Jak widać, również nasze spółki posiadły tę umiejętność, dzięki czemu udało im się wypracować wspólny bilet. Cieszę się z tego sukcesu z kilku powodów. Po pierwsze – pasażerowie zyskali wygodną i tanią ofertę, a po drugie – liczę, że to dobry początek dalszej konstruktywnej współpracy samorządowych spółek kolejowych” mówił Marszałek Województwa Adam Struzik 

Wspólny Bilet Wspólna Sprawa

Współpraca przewoźników może owocować naprawdę dużym sukcesem. Koleje samorządowe są liderem wśród przewoźników kolejowych. W zeszłym roku 46% pasażerów poruszających się pociągami wybrało tego przewoźnika. Dopiero na 3. miejscu uplasowało się PKP Intercity, chodź jak twierdzi prezes zarządu Kolei Dolnośląskich, Piotr Rachwalski – nie mają zamiaru rywalizować z nimi w przewozach dalekobieżnych. 

„Wspólny Bilet Samorządowy to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych. Projektowi temu przyświeca idea integracji przewoźników świadczących usługi w różnych regionach naszego kraju. To także krok w kierunku pasażerów wyjeżdżających poza granice regionów.” – mówi Dariusz Gajda, prezes Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

Współpraca i  łączenie potencjału wielu przewoźników to możliwość coraz lepszej odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania pasażerów – Wspólny Bilet to właśnie pierwsza taka inicjatywa Związku. Już teraz, kupując ten bilet, można podróżować wszystkimi regionalnymi pociągami i autobusami Arrivy oraz korzystać z oferty innych przewoźników samorządowych aż przez 24 godziny. Konkurencyjna cena, mobilne kanały sprzedaży, możliwość podróży koleją i autobusami na jednym bilecie – to wszystko ma ułatwić i zachęcić  do korzystania ze wspólnej komunikacji. Ta oferta to początek drogi i wspólnej pracy, która ma na celu przede wszystkim oferowanie pasażerom coraz lepszych, bardziej kompleksowych i nowoczesnych rozwiązań oraz promocję transportu publicznego” – dodaje Piotr Halupczok, prezes zarządu Arrivy.

 

 Wcześniejsze inicjatywy Kolei Mazowieckich – Bilet weekendowy Kolei Mazowieckich – Majówka pociągiem 

 

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *