Audycja na biegu Renault Scenic dCi 130 KM 

Audycja na biegu Renault Scenic to test auta, dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie francuskiej motoryzacji…

Audycja na biegu Renault Scenic dCi 130 KM

Audycja na biegu Renault Scenic dCi 130 KMNowy Renault Scenic  przeszedł wielką metamorfozę wyrastając z brzydkiego kaczątka na pięknego łabędzia. Myślę, że to porównanie nie jest zbyt wyolbrzymione, bo auto jest naprawdę ładne. Samochód jest duży i przestronny – dostępny w dwóch wersjach wielkości nadwozia ( zwykła i o zwiększonej długości, gdzie może pomieścić 3 rzędy siedzeń). Mimo tego, że jednak jest to van, jest bardzo lekki i prowadzi się go niemalże jak zwykłą osobówkę. Połączenie praktycznych rozwiązań rodzinnego auta z jego niesamowitym designem – udało się.

Testowane auto to wersja Scenic dCi 130 KM z 6-biegową, manualną przekładnią. Jak widać, Renault postawiło głównie na ekonomię przy projektowaniu tego modelu. Oczywiście wystarcza to do dynamicznej jazdy zarówno po mieście jak i w trasie. Średnie zużycie paliwa jest nieco większe niż zapewniał producent, ale i tak wyniosło 5.9l/100km przy normalnej jeździe – 5.2l/100km w trasie.

Zaskakującą rzeczą w tym aucie jest fakt, że koła mają dość dużą średnicę (21 cali) i naprawdę idealnie pasują do nowego Scenic. Tylko można się nieco przyczepić o szerokość opon (195mm). Nie wygląda to najlepiej, bo nowoczesna, dopracowana w każdym calu stylistyka nijak nie pasuje do zastosowania takich opon. Ale to tylko taka mała uwaga.

Audycja na biegu Renault Scenic 130 dCi 130 KM – 1

Audycja na biegu Renault Scenic dCi 130 KM – 2

Audycja na biegu Renault Scenic dCi 130 KM – 3

Audycja na biegu Renault Scenic dCi 130 KM -4

 

Przeczytaj też, ostatnia audycja na biegu Audycja na biegu – Suzuki Vitara

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *