Audycja na biegu Nissan X-Trail dCi CVT

Audycja na biegu Nissan X-Trail dCi CVT to test auta, dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie japońskiej motoryzacji…

Audycja na biegu Nissan X-Trail dCi CVT

Nissan X-Trail, czyli mowa o kolejnej konkurencji na rynku motoryzacyjnym w segmencie SUV. Nissan, jako jeden z najbardziej doświadczonych producentów samochodów terenowych stworzył model z nowym napędem 4×4 zaskakujący bardzo ciekawymi i praktycznymi rozwiązaniami.

audycja na biegu nissan x-trail

Testowany model to wersja dCi CVT, czyli dwulitrowy turbodiesel z bezstopniową skrzynią biegów CVT. Silnik generuje prawie 180 KM (380Nm momentu obrotowego) – jest to najsilniejsza jednostka w X-Trailu. To są wartości pozwalające na dynamiczną jazdę choć jego masa przekracza 1600kg. Niezmieniony został napęd 4×4, a największą zmianą w tym modelu jest jednak bezstopniowa skrzynia biegów CVT, która staje się coraz to bardziej powszechniejsza w samochodach typu SUV. Niestety, powszechnie dominuje przekonanie, że cechują się dużą awaryjnością. Oczywiście ma ona swoje dobre strony – przy małym obciążeniu silnika dba, aby osiągał on jak najniższe obroty. Dodatkowo, w trakcie łagodnego przyśpieszania dba aby zmieniać przełożenie zawsze w okolicy maksymalnego momentu obrotowego, z kolei gdy przyśpieszamy „maksymalnie” dobiera przełożenie tak, aby zachować jak największą dynamikę. I to właśnie nie dość, że znacznie wpływa na ekonomię to dba o jak najdłuższą żywotność silnika. Mimo wszystko, dużo kierowców nie ma zaufania do takich skrzyń.

X-Traila można pochwalić za średnie spalanie, ponieważ utrzymuje się ono na poziomie 7l/100km, przy spokojniej jeździe – 6-6,3l/100km. Pamiętajmy, że jest to SUV. Więc jest naprawdę dobrze. Oprócz tego, wielkim plusem  jest wygłuszony silnik, który naprawdę jest cichy. Model został stworzony porządnie, z materiałów o wysokiej wytrzymałości. Sam też wygląda nieźle. Wnętrze SUVa nie jest „niezwykłe”, ale zrobione naprawdę w wysokim standardzie.

 

Audycja na biegu Nissan X-Trail dCi CVT

Audycja na biegu Nissan X-Trail dCi CVT

Audycja na biegu Nissan X-Trail dCi CVT

Audycja na biegu Nissan X-Trail dCi CVT

Przeczytaj też: Audycja na biegu Peugeot 5008

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *