Audycja na biegu Volvo s60 Polestar AWD

audycja na biegu volvo s60 Polestar AWD

Audycja na biegu Volvo s60 Polestar AWD to test auta, dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie motoryzacji…

Audycja na biegu Volvo s60 Polestar AWD

Audycja na biegu Volvo s60 Polestar AWDVolvo s60 Polestar, czyli estetyka, bezpieczeństwo i stabilność w jednym. Choć patrząc na ten samochód w pierwszym momencie, nie jesteśmy tak naprawdę świadomi co znajduje się pod jego maską. Nie sprawia takiego wrażenia. A tam możemy znaleźć silnik znany z wersji T6, podkręcony do 367KM (470 Nm momentu obrotowego). Do setki potrzebuje jedynie 4,7 sekundy. Auto wyposażone jest w napęd AWD, który działa bardzo neutralnie, a co za tym idzie pokonywanie szybkich łuków jest połączeniem przyjemności z jazdy i bezpieczeństwa.

Zacznijmy od wyglądu, który nie zdradza, że ten samochód jest tak potężnym, sportowym autem. Fakt, jest bardzo ładny – duże znaczenie w jego wyglądzie ma lakier (w naszym teście był to bardzo wyrazisty, pełny głębi kolor niebieski). Oczywiście dopłata nie jest mała za taką wersję kolorystyczną. Same auto nie jest tanie, bo przy za kupie musimy jednak liczyć się z tym że 300 tysięcy ucieknie z naszej kieszeni. Jednak dla takiego auta- warto. Wrażenia z jazdy i poczucie bezpieczeństwa to coś, na czym każdemu kierowcy zależy najbardziej. Volvo w s60 Polestar AWD dopracowało wszystko w każdym calu. Jego parametry trakcyjne, są na najwyższym poziomie aut sportowych. Nawet przy bardzo dużych prędkościach samochód zapewnia nam pełną stabilność oraz równowagę.

Auto nie jest tanie. Jego eksploatacja też raczej nie. Przy spokojnej, ekonomicznej jeździe Polestar zużywa ok. 8l w mieście i 7l w trasie. W przypadku naszego testu średnie zużycie paliwa, w cyklu mieszanym, wyszło 11l/100km. Nie jest to zły wynik. Wiadomo, że przy ostrej jeździe będzie zużywał on dużo więcej paliwa (nawet do 15l), jednak radość z używania koni znajdujących się pod maską – niezastąpiona.

Audycja na biegu Volvo s60 Polestar AWD 1

Audycja na biegu Volvo s60 Polestar AWD 2

Audycja na biegu Volvo s60 Polestar AWD 3

Audycja na biegu Volvo s60 Polestar AWD 4

 

Posłuchaj też ostatniej audycji na biegu Audycja Na Biegu VW Golf TDI DSG

 

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *