Audycja na biegu Infiniti Q50s turbo V6

Audycja na biegu Infiniti Q50s turbo V6 to test auta, dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie motoryzacji…

Audycja na biegu Infiniti Q50s turbo V6

Elegancki, niepozorny sedan. Takim mianem można określić Infiniti Q50S turbo V6 . Dlaczego? Elegancki, bo patrząc na niego widzimy bardzo gustowną, przeplataną luksusem, limuzynę. Niepozorny, bo jego wygląd nie  zdradza, że pod maską znajduje się 405KM (575 NM momentu obrotowego) a do setki przyśpiesza w mniej niż 5 sekundy. W przeciwieństwie do poprzedniej najmocniejszej wersji tu nie możemy liczyć na silnik elektryczny. Dynamikę mamy dostępną przy każdej prędkości obrotowej silnika i prędkości auta.

Audycja na biegu Infiniti Q50s turbo V6

Auto napędzane jest na jedną, tylnią oś. Mimo to, wydaje się być stabilne i bezpieczne. Posiada on elektroniczną regulację, co sprawia, że może być łagodne i komfortowe albo twarde i bezpieczne przy dużych szybkościach . Koła wyposażono w opony 19 cali. Choć przy takim napędzie i tak dużym momencie obrotowym producent mógł wprowadzić chociaż trochę szersze opony, ponieważ przy ruszaniu „na pełnym gazie” niestety nie czuje się on pewnie nawet na suchej nawierzchni. Zaskakujący okazuje się fakt, jak auto z taką mocą może  mało spalać. Mało, jak na auto z taką mocą. A mianowicie średnie zużycie paliwa mieści się w granicach 8l/100km – oczywiście przy ekonomicznej jeździe, w mieście granica ta przesunie się do 12 litrów. Przy szybszej jeździe auto wypije nam już ok 15-17 l/100km. Jak widać, auto pradaoksalnie łączy w sobie spokój i równowagę z szaleństwem, mocą i ekstrawagancją. Jest to fajna odmiana wśród sportowych samochodów, które są sportowe, bo oprócz silnika wyglądają na sportowe. Q50s nie wygląda. A jest.

Zapraszamy na audycję na biegu Infiniti Q50s turbo V6 !

Audycja na biegu Infiniti Q50s turbo V6 1

Audycja na biegu Infiniti Q50s turbo V6 2

Audycja na biegu Infiniti Q50s turbo V6 3

Audycja na biegu Infiniti Q50s turbo V6 4

Posłuchaj również Audycja Na Biegu VW Golf TDI DSG

 

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *