Odmienny punkt widzenia – piątek 8 września goście Jan Fijor i Paweł Banasiak

odmienny punkt widzenia

Odmienny punkt widzenia – piątek 8 września goście Jan Fijor i Paweł Banasiak

Dzisiejsza audycja „Odmienny punkt widzenia” poświęcona będzie Prawu. A konkretnie jednej, podstawowej Zasadzie:

Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

Wspólnie z gośćmi – Janem Fijorem i Pawłem Banasiakiem – będziemy się zastanawiać, jak stosowanie owej zasady przekłada się na praktykę: gospodarkę, kodeks karny, funkcjonowanie państwa i samorządu.

Ciekawe, jakie skutki by zrodziło przyjęcie tej zasady w praktyce.

Może więc Prezydent zamiast kombinować z nową tzw. konstytucją, jeździć po Polsce by „konsultować” i „zbierać opinie”, powinien zaproponować wpisanie do nowej ustawy zasadniczej zasadę, zasady

Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe

I tylko tyle. Choć z drugiej strony, jak starożytni Izraelicie musielibyśmy błąkać się 40 lat po pustyni by odczekać, aż wymrze stare pokolenie…

 

Oczywiście, zajmiemy się również tematami bieżącymi, np. sprawą bandytów z Rimini, na których ekstradycję nie ma co liczyć, bo polski kodeks karny przewiduje niższe wyroki dla sprawców brutalnego gwałtu niż włoski.

Dolary przeciw orzechom, że sprowadzenie bydlaków wcale nie oznaczałoby dla nich mniej dokuczliwe konsekwencje:

– niewątpliwie wszyscy czterej mogliby „pod celą” poznać tradycyjną polską gościnność i tolerancję (wniosek na podstawie ostatnich doniesień o pobiciach obcokrajowców)

– a z racji wieku i pewnej egzotyki z pewnością znaleźliby całe rzesze wielbicieli ich delikatnych, młodych ciałek (taki wniosek nasuwa się, gdy przypomnimy sobie, co spotkało ostatnio w więzieniu pewnego gwałciciela)

Sądzę więc, że bardzo szybko po wylądowaniu w więzieniu wśród nieco wygłodniałych i wyposzczonych tolerancyjnych a gościnnych Polaków modliliby się, by można było czas odwrócić a osobiste doświadczenie z odsiadki przerosłoby najpotworniejsze wyobrażenia piekła.

Przyjrzymy się również niektórym politykom, ich karierom, osiągnięciom i co z tego mają.

Jak zwykle – zapraszamy o 17.07

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.