Galeria Północna – otwarcie

Galeria Północna - otwarcie przyciągneło tłumy

Galeria Północna – otwarcie

Galeria Północna - otwarcieTo już dzisiaj ! Galeria Północna – otwarcie najbardziej wyczekiwanego, pierwszego wielkopowierzchniowego centrum handlowego na warszawskiej Białołęce. Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji prasowej zorganizowanej z okazji debiutu galerii. Uczestniczyli w niej m.in. Thomas Kurzmann, prezes Globe Trade Centre, Piotr Kroenke, dyrektor generalny grupy GTC, Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej oraz Szymon Wojciechowski, główny architekt galerii. Opowiadali oni o tym, jak powstał pomysł na galerię, unikatowych i nowoczesnych rozwiązaniach zastosowanych do budowy Galerii Północnej, oraz planach dotyczących jej przyszłości.

Galeria Północna – otwarcie już dziś, czego się spodziewać

Galeria Północna ma  ponad 64 600 m kw. powierzchni najmu i ok. 180 tysięcy mkw. powierzchni całkowitej. Jest naprawdę duża, choć będąc w środku sprawia wrażenie nowoczesnej, ale i przytulnej, nie „rzucają się w oczy jej gabaryty”. I taki był zamiar projektantów. Centrum nastawione na ochronę środowiska – celem grupy GTC jest uzyskanie dla Galerii Północnej złotego certyfikatu ekologicznego LEED (Leadership in Energy & Environmental Design). Jest on przyznawany budynkom, które pozwalają na oszczędność zasobów i mają pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców.

Galeria Północna - otwarcie
Galeria Północna – otwarcie rzeźba „Wir” Oskara Zięty

Dodatkowo, obiekt obok strefy handlowej, chce stworzyć miejsce idealne do zabawy i rekreacji. 11-salowe kino z systemem dolby atmos, klub fitness, niesamowity ogród na dachu oraz dodatkowe atrakcje organizowane w galerii – „Mamy wiele pomysłów na wydarzenia w Galerii Północnej. Myślę, że to będzie bardzo aktywne miejsce i praktycznie rzecz biorąc już teraz wiem, że w każdy weekend rozpoczynając od tego najbliższego, aż do końca roku będą się tutaj działy bardzo ciekawe rzeczy i każdy znajdzie coś dla siebie” – mówi Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii ” Mamy przepiękny ogród, ponad 5 tysięcy mkw. zieleni. Ogród znajduje się na dachu. Rosną w nim małe domki z wikliny, mamy  labirynt z krzaczków oraz świetny plac zabaw dla dzieci. Mamy także bogatą ofertę restauracyjną, więc myślę, że Galeria Północna będzie też takim miejscem gdzie oprócz zakupów, będzie można dobrze zjeść i miło spędzić czas”- dodaje. To także pierwszy obiekt w Warszawie, który stawia na spotkanie ze sztuką. W centralnym punkcie Galerii Północnej wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba „Wir” autorstwa Oskara Zięty, jednego z najbardziej znanych rodzimych projektantów i designerów. Przed galerią znajduje się też fontanna i podświetlana rzeźba kinetyczna.

Galeria Północna – otwarcie dlaczego właśnie tutaj?

Galeria Północna - otwarcie
Galeria Północna – otwarcie

Jak doszło do powstania tak wielkiego obiektu jak Galeria Północna na obrzeżach Warszawy, która posiada już liczne centra handlowe ? ” Tak naprawdę to był bardzo naturalny i logiczny rozwój wypadków. Warszawa jest miastem, które właściwie najszybciej i najprężniej rozwija się spośród miast Europy Wschodniej. Tym bardziej Białołęka jest tą lokalizacją, która rozwija się równie dynamicznie. W związku z tym uznaliśmy, że to jest właśnie to miejsce, w którym moglibyśmy zbudować nasze centrum handlowe, najbardziej nowoczesne, jedno z największych, bo tu właśnie skupiają się młodzi ludzie. Tu są młode rodziny, młodzi ludzie, którzy zamieszkują Białołękę i potrzebują takiego miejsca, w którym mogliby się spotykać, robić zakupy, mogliby odpoczywać. Stąd wybór lokalizacji” – mówił Thomas Kurzman, prezes grupy GTC.

Zapraszamy na więcej:

Wywiad z Tomasem Kurzmanem Prezesem Grupy GTC

Galeria Północna - otwarcie

Wywiad z Agnieszką Nowak dyrektor Galerii Północnej

Galeria Północna - otwarcie

Wywiad z Piotrem Kroenke dyrektorem generalnym grupy GTC

Galeria Północna - otwarcie

Dowiedz się więcej Galeria Północna już wkrótce otwarcie !

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *