Domowy Dom Kultury na Piaskach

Domowy Dom Kultury na Piaskach

Domowy Dom Kultury na Piaskach

Domowy Dom Kultury na PiaskachNa Osiedlu Piaski powstała nowa inicjatywa kulturalna. Domowy Dom Kultury na Piaskach, czyli dom kultury w prywatnym mieszkaniu. Założyła go Anna Lewandowska, która opowiedziała co to jest DDK oraz jak powstał pomysł na jego stworzenie.

Domowy Dom Kultury – Czym jest ?

 

DDK to miejsce spotkań i twórczej ekspresji; to przestrzeń wymiany i rozwoju, w której staramy się by pieniądze nie miały znaczenia; ważny jest czas, ważna jest obecność, możliwość dzielenia się i rozwój. Wymyśliłam Domowy Dom Kultury na początku marca 2017 r. Kiełkował we mnie ten pomysł, obmyślam go, omawiam z przyjaciółmi i z dnia na dzień coraz bardziej w niego wierzyłam. Chcę o niego walczyć i próbować. Zainteresowanie, które zaczyna budzić jest obiecujące i dodaje mi energii do codziennej pracy nad propozycjami DDK dla mieszkańców Legionowa.

Domowy Dom Kultury na Piaskach
Domowy Dom Kultury na Piaskach

Domowy Dom Kultury – Na czym polega pomysł i skąd się wziął?

Mój mózg generuje pomysły bez trudu. Próbowałam je przekazać paru instytucjom, jednak  jak do tej pory nie skończyło się w stu procentach tak, jakbym sobie tego życzyła. Pomyślałam, że skoro idzie przede wszystkim o miejsce do realizowania pomysłów, to ja w sumie tam takie miejsce – to moje własne mieszkanie. Ponieważ jest moje to mogę w nim robić co mi się podoba! Najważniejsze, że tchnie to niezależnością. Oczywiście ma to swoje ograniczenia, nie da się przecież zorganizować kursu tańca na kilkunastu metrach kwadratowych mojego dużego pokoju. Ale są inne zalety – np. kameralność spotkań umożliwiająca realny kontakt i rozmowę ze wszystkimi obecnymi. 

17862844_293902131040415_5241391706065429602_n
Domowy Dom Kultury na Piaskach

Wiem, że fajnie jest wziąć udział w zajęciach, spotkaniu, czy dyskusji, kiedy nie trzeba nigdzie daleko chodzić. Naprawdę jesteśmy zajęci, zmęczeni, a czasem też leniwi i nie zawsze mamy siłę, żeby coś z tym zrobić. Nie znaczy to jednak, że nie posłuchalibyśmy ciekawego gościa, nie podyskutowali przy herbacie o książce, czy słuchowisku. Chcielibyśmy poznać sympatycznych ludzi mieszkających w okolicy, posłuchać co mają do powiedzenia, coś wspólnie zrobić. W każdym razie ja bym chciała. Myślę, że niektórzy moi sąsiedzi i mieszkańcy Legionowa też. Sądzę, że lokalne inicjatywy są bardzo potrzebne – sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich więzi i  budują społeczność; pozwalają nam się rozwijać, są atrakcją dla naszych dzieci.

Domowy Dom Kultury na Piaskach
Domowy Dom Kultury na Piaskach

Domowy Dom Kultury – co, kiedy i gdzie?

Domowy Dom Kultury na Piaskach

W najbliższym czasie w Domowym Domu Kultury rusza Akademia Widzów, dla tych wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o teatrze, nauczyć się jak odczytywać to co widzą na scenie. Jeśli zatem chcecie poznać sekrety powstawania sztuk i przedstawień, porozmawiać z aktorami, reżyserami, autorami sztuk, producentami, czy inspicjentem zgłoście swój udział. Pierwsze spotkanie Akademii widzów odbędzie się już niedługo, bo 6. października 2017 o 18.30 w Poczytalni. Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Domowy Dom Kultury na Piaskach

W październiku pierwsze spotkanie będzie miała także grupa teatralna dla szukających radości życia osób 50+. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą odszukać przyjemność z dzielenia się swoimi historiami i tworzenia z nich spektaklu. Zapraszamy 21. Października o 11:00 do Domowego Domu Kultury. Także obowiązują zapisy.

Domowy Dom Kultury – Wywiad z założycielką Anną Lewandowską

Zapisy na wydarzenie telefoniczne lub mailowe

tel: 692 312 661

mail: domowydomkultury@gmail.com

 

Przeczytaj też XXI Festiwal Nauki w Jabłonnie

 

 

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.