Odkryj Skarby Warszawy – Stary Żoliborz

Odkryj Skarby Warszawy - Stary Żoliborz

Odkryj Skarby Warszawy – Stary Żoliborz

Odkryj Skarby Warszawy
Odkryj Skarby Warszawy – Stary Żoliborz

Ostatnio pisaliśmy o spacerach z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”. Razem z organizatorami można było odkrywać nieznane lub zapomniane tajemnice Warszawy, a konkretnie Starego Miasta i Pragi.  Tym razem Biuro Przewodników Skarby Warszawy pragnie Państwa zaprosić na kolejne weekendowe spacery z tego cyklu . Tematem najbliższego spotkania będzie fascynujący Żoliborz – najmniejsza z warszawskich dzielnic, ale zarazem jeden z najpopularniejszych i najładniejszych zakątków Warszawy. Uczestnicy poznają jego historię i okres największego rozkwitu, kiedy powstawały tam urokliwe i oryginalne wille i kolonie mieszkaniowe. Ze względu na olbrzymią ilość atrakcji, spacer został wyjątkowo podzielony na dwie części!

Wycieczki, które odbędą się w sobotę oraz niedzielę (23, 24 września) o godzinie 13:00 poprowadzi  Pan Marcin Strachota, licencjonowany przewodnik miejski. Dzięki niemu dowiemy się m.in. gdzie stoi willa przypominająca stację kolejki na Kasprowy Wierch, znajduje się kolorowy pomnik albo, w którym miejscu mieszkał Niemen oraz Komeda . Przechadzając się Żoliborzem zajrzymy także w miejsca, gdzie zrealizowano koncepcję „szklanych domów”, a powstanie wybuchło wcześniej niż pamiętna godzina W

Odkryj Skarby Warszawy – Stary Żoliborz, Co gdzie i jak?

Spacer odbędzie się 23 oraz 24 września. Spotykamy się na Placu Wilsona przy wejściu do Parku im. Żeromskiego o godz. 13:00. Koszt spaceru to, jak ostatnio, 10 zł – dla dzieci do lat 10- bezpłatnie !

Przyjdź i dowiedz się jeszcze więcej!

Wszystkich serdecznie zapraszamy! Odkryj z nami Skarby Warszawy!

Przeczytaj też Galeria Północna otwarcie

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *