Dni Transportu Publicznego z Kolejami Mazowieckimi 

Dni Transportu Publicznego z Kolejami Mazowieckimi

Dni Transportu PublicznegoDni Transportu Publicznego, to weekend poświęcony promowaniu transportu zbiorowego. Są organizowane w ramach „European Mobility Week”, którego zwieńczeniem jest „Europejski Dzień bez Samochodu”. Kolejny już rok do akcji włączają się Koleje Mazowieckie. 22 września, podczas „Dnia bez samochodu” można będzie podróżować bezpłatnie pociągami spółki.  24 września natomiast,  w ramach „Dnia Kolejowego” będzie można zwiedzić Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów.

Dni Transportu Publicznego mają na celu promocję komunikacji publicznej. Ich organizatorzy zachęcają mieszkańców Warszawy do korzystania ze środków transportu zbiorowego poprzez pokazanie zalet kolei aglomeracyjnej i dalekobieżnej oraz budowanie pozytywnego wizerunku komunikacji miejskiej. Ważnym elementem DTP jest kultywowanie tradycji i historii transportu.

Dni Transportu Publicznego – podróżuj za darmo !

W ramach Dni Transportu Publicznego 22 września obchodzony jest „Europejski Dzień bez Samochodu”. Tego dnia można korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich na terenie całego Mazowsza (także pojazdami Zastępczej Komunikacji Autobusowej). Można także nieodpłatnie pozostawić pojazdy na parkingach „Parkuj i Jedź” zarządzanych przez Koleje Mazowieckie, z zaznaczeniem, że pierwszeństwo w korzystaniu posiadają osoby z wykupionymi wcześniej biletami parkingowymi. – „Poprzez udział w tej akcji zachęcamy do podróży pociągami Kolei Mazowieckich oraz do korzystania ze środków transportu publicznego. To z pewnością zdecydowanie bardziej ekologiczny sposób podróżowania niż jazda samochodem  – Dla pasjonatów kolejnictwa przygotowaliśmy dodatkową atrakcję – zwiedzanie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru na Grochowie. To niepowtarzalna okazja, aby z bliska przyjrzeć się, jak wygląda praca osób związanych z utrzymaniem taboru, zwiedzić halę napraw, zobaczyć różnorodny tabor, a także skład pociągu piętrowego.” mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Dni Transportu Publicznego

24 września istnieje możliwość zobaczyć zaplecze techniczne Kolei Mazowieckich. Zwiedzanie, zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Sympatyków Komunikacji Szynowej, będzie się odbywać w grupach zorganizowanych oraz z przewodnikiem. Zgłoszenia do udziału w wycieczkach można przesłać na adres: dtp.kolej@gmail.com, zgodnie z instrukcją dostępną na stronie: Stowarzyszenia: www.ssks.org.

 

Przeczytaj też Wystawa malarstwa Jana Szczepkowskiego „Nieruchoma kurtyna” wywiad z Moniką Beczek Szczypior oraz Marcinem Krajewskim z fundacji 2 wymiary

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *