Twardo stąpaj po błocie Vittex – audycja biznesu lokalnego

Twardo stąpaj po błocie Vittex – audycja biznesu lokalnego

Zapraszamy do ponownego wysłuchania audycji prowadzonej przez Grzegorza Powierżę, prezesa Fundacji Bizoon z Panią Monika Grzęda, firma Witex. Jest to rozmowa z biznesmenką, która prowadzi niecodzienny rodzaj działalności – dystrybucja, wynajem i sprzedaż płyt polietylenowych. Zapraszamy do ponownego wysłuchania audycji – Twardo stąpaj po błocie Vittex.

Płyty polietylenowe – O co chodzi?

Twardo stąpaj po błocie VittexCzęsto np. podczas budowy; chcielibyśmy dostarczyć samochody z ciężkim sprzętem w miejsca dla nich niedostępne, ze względu na wyjeżdżona trasę, doły, piach i błoto. Również podczas organizacji koncertów i eventów, walka z gruntem jest zawsze wyzwaniem. Prowadzony przez Panią Monikę biznes w błocie wynajmuje i sprzedaje specjalne płyty, dzięki którym przedsiębiorcy mogą doprowadzić samochody. ludzi, sprzęt w miejsca gdzie wcześniej nie mogły trafić.

Ciekawostką jest, że te właśnie płyty były użyte podczas przyjazdu Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa do Polski, jako podłoże wokół Zamku Królewskiego, ponieważ pojawiła się obawa, że natłok ludzi i wozy transmisyjne zniszczą okoliczny trawnik. Dwie godziny zajęło przedsiębiorstwu zabezpieczenie go.

 

Obecnie dostępne są dwa rodzaje płyt:

  1. Płyta L-mat stworzona z polietylenu wysokiej gęstości (UHMW) o grubości 5 cm! Taką płytą możemy wykonać całkowicie tymczasową drogę dojazdową, może być to powierzchnia pod składowanie materiałów, a także platforma montażowa dla dźwigów na budowach. W większości przypadków nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie podłoża.
  2. Płyta M-mat stworzona z polietylenu odpornego na pęknięcia o grubości ok 2cm. To idealne podłoże pod sceny, pod imprezy masowe i sportowe, oraz jako ochrona trawników. Może być używana jako chodnik i drogi dostępu, podłoga w namiocie czy platforma robocza W zależności od nośności ziemi można stosować te płyty na tymczasowe drogi dojazdowe lub jako parking.

Twardo stąpaj po błocie Vittex – Audycja

Biznes oparty o miękki grunt czy to możliwe? – zapraszamy do dalszej lektury
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *