Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 16 października. Goście: Andrzej Rozenek, Marcin Kierwiński, Piotr Uściński, Jerzy Krüger-Paprota.

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 16 października. Goście: Andrzej Rozenek, Marcin Kierwiński, Piotr Uściński, Jerzy Krüger-Paprota

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 16 października. Goście: Andrzej Rozenek, Marcin Kierwiński, Piotr Uściński, Jerzy Krüger-Paprota.

Audycja niniejsza a najbliższa jest pod wezwaniem „świętego walczenia z ubóstwem” – bo 16 października to „światowy dzień żywności”.

Dlatego w całości poświęcimy się żywności, a przede wszystkim wyżywieniu i wyżywianiu, bo przecież – jak powiedział klasyczny Jerzy Urban – rząd się sam wyżywi!

I o tym będzie właśnie. O wyżywianiu się przez rząd [ten oraz inny] i kto za to płaci, choć przecież wiemy, że „Pan płaci, pani płaci. Społeczeństwo”.

A skoro żywienie rządowej trzody, to musi być o korycie – czyli audycja o gospodarzeniu „w domie i zagrodzie” i dlaczego pańszczyzna była bardzo ludzka.

Będzie też – oczywista oczywistość – o zdrowiu, szczególnie psychicznym, i o tym komu go brakuje [szczególnie psychicznego].

Jest to również rocznica podpisania przez Polskę Karty Narodów Zjednoczonych, dlatego porozmawiamy – trochę – o nieudanej powtórce z Ligii Narodów.

A ponieważ jest to także rocznica ścięcia Marii Antoniny, to pogadamy o tym, co może grozić rządzącym, gdy nie są za bardzo ten-teges.

 

Gośćmi będą:

Andrzej Rozenek, SLD, były poseł, Prawie Naczelny Redaktor „Nie”

Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej

Piotr Uściński, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Jerzy Krüger-Paprota, nie poseł z „Wolności”

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *