Radio Hobby 89,4fm i goście: ks Jacek Stryczek i Szlachetna Paczka oraz…

Radio Hobby nadaje w Chicago na 104,7 FM od poniedziałku

Radio Hobby 89,4fm i goście: ks Jacek Stryczek i Szlachetna Paczka oraz…

Radio Hobby 89,4fm i goście: ks Jacek Stryczek i Szlachetna Paczka oraz Sławomir Mentzen a także prof. Joanna Senyszyn. Paweł Sieger rozmawia w porannej audycji Warszawa-Chicago o rzeczach zwykłych czyli niezwykłych bo goście są specjalni. Jak Zawsze w Każdy poniedziałek i w środę o 10:00 staramy się zapraszać osoby znane mające wpływ na rzeczywistość, mogących, chcących i faktycznie mających coś do powiedzenia. Szlachetna Paczka to projekt prowadzony od lat z potrzeby serca dla tych co potrzebują, jeśli ty uważasz że możesz wesprzeć ich dzieło wystarczy że klikniesz ten link. 

Radio Hobby 89,4fm i goście

Dla przypomnienia tym co nie wiedzą co to za projekt za Wikipedią:

Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w Krakowie w 2000. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (obecnie prezesa Stowarzyszenia Wiosna) obdarowała 30 ubogich rodzin. W edycji 2013 w ramach akcji 530,5 tys. darczyńców przekazało paczki 17 684 rodzinom (70 700 osób), a łączna wartość pomocy wyniosła 33,1 mln zł. Jedną paczkę średnio przygotowywało 30 osób.

Program opiera się na prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze społeczności lokalnych. Potrzeby te są identyfikowane przez wolontariuszy i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych. Z tej bazy darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której chcą pomóc. Co roku w okolicach listopada można wybrać rodzinę na stronie internetowej akcji i przygotować dla niej paczkę. Główną zasadą Szlachetnej Paczki jest pomaganie rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację.

Działaniem projektu w każdym rejonie kieruje lider, koordynujący pracę drużyny wolontariuszy. Rodziny włączane są do projektu według kategorii: chore/niepełnosprawne dziecko w rodzinie, rodzina wielodzietna, starość i samotność, choroba/niepełnosprawność w rodzinie, nieszczęście, samotny rodzic, inne.

jacek stryczek

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *