Mikołajkowe prezenty dla bezdomnych zwierzaków – Gwiazdka dla bezdomniaka

Gwiazdka dla bezdomniaka

Gwiazdka dla bezdomniaka – pomoc bezdomnym zwierzętom

To już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”, która ma na celu polepszenie sytuacji bezdomnych czworonogów. Właśnie do nich dzisiejszego dnia z okazji Mikołajek trafiły dary ufundowane przez internautów poprzez stronę www.dlaSchroniska.pl. Każdy z nas może podarować świąteczny prezent bezdomnym zwierzakom z kilkudziesięciu placówek z całej Polski. Internetowa zbiórka karmy nadal trwa. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

Gwiazdka dla bezdomniaka

Czworonogi ze schronisk i fundacji działających między innymi we Wrocławiu, Poznaniu, Białej Podlaskiej i Rzeszowie otrzymały nie tylko karmę. Dostały również niezbędne im na co dzień produkty, na przykład nowe smycze i obroże, miski czy środki do pielęgnacji i zabawki. – Zależało nam na tym, żeby dary ufundowane przez internautów dotarły do zwierzaków na Mikołajki, ponieważ w tym symbolicznym czasie chcieliśmy zachęcić wszystkich do tego, żeby w wirze przedświątecznych przygotowań pamiętali też o bezdomnych czworonogach. Zima to dla nich zawsze trudny czas – mówi Agata Magiera z wrocławskiej Fundacji Węgielek. W bardzo prosty sposób każdy z nas może pomóc przetrwać zimowy okres czworonożnym podopiecznym kilkudziesięciu placówek z całej Polski. Jak dokładniej?

I Ty możesz wesprzeć akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka”

Od połowy listopada na charytatywnej platformie www.dlaSchroniska.pl trwa trzecia już edycja akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Dzięki internetowej zbiórce każdy może „dorzucić” dla bezdomnych zwierzaków coś od siebie, w dodatku nie wychodząc z domu. Wystarczy kilka minut i parę złotych. Jak to możliwe? – Zależy nam na tym, żeby pomaganie było jak najprostsze, dlatego wystarczy wejść na www.dlaSchroniska.pl i kliknąć baner akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” na stronie głównej. Zobaczymy wówczas wszystkie schroniska i fundacje, które uczestniczą w tej inicjatywie, a jest ich kilkadziesiąt. Każdą z tych placówek reprezentuje jeden pupil, który prosi o zimowe zapasy nie tylko dla siebie, ale i swoich czworonożnych przyjaciół – mówi Michalina Zabłocka, prezes Ogólnopolskiej Fundacji NaszeZoo.pl, która prowadzi już trzecią edycję akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Internauci mogą sami zdecydować, którą organizację wesprą i jaką karmę podarują jej podopiecznym. Kiedy to zrobią, zostaje jedynie płatność za wybrane produkty – tak jak w sklepie internetowym, z tym, że darczyńcy nie muszą przejmować się przesyłką, bo organizatorzy dostarczają wszystkie dary bezpośrednio do konkretnych placówek.

Gwiazdka dla bezdomniaka

Chłodne miesiące to co roku spore wyzwanie dla schronisk. Nawet jeśli ktoś nie zdąży wesprzeć akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” przed Wigilią, organizatorzy dają na to szansę jeszcze do 31 grudnia. Będzie to ostatni dzień inicjatywy, dzięki której możemy pomóc bezdomnym czworonogom między innymi z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Białej Podlaskiej czy Rzeszowa zebrać zimowe zapasy. Sama platforma będzie jednak działać dalej również po zakończeniu gwiazdkowej zbiórki.

Zobacz też Paczka dla zwierzaczka i Ty zostań Św. Mikołajem

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.