Gdzie jest Święty Mikołaj czyli Zamieszanie ze świętami

Zamieszanie ze świętami

Rodzinny poranek mikołajkowy „Zamieszanie ze świętami”

Święta tuż tuż… A tymczasem Dom Kultury Świt zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na poranek mikołajkowy „Zamieszanie ze świętami”.  W ciągu 50 minutowego edukacyjnego językowo-kulturowego spektaklu dzieci pomogą Aniołkowi i Reniferowi Rudolfowi znaleźć Świętego Mikołaja. Nauczą się jak powiedzieć WESOŁYCH ŚWIĄT w różnych językach. Będą również poznawać kolędy i świąteczne zwyczaje innych krajów. Na scenie zobaczymy Joannę Mazewską, która także zajęła się reżyserią sztuki, Katarzynę Gruszewską, Katarzynę Wypchło i Piotra Łokietka.

Zamieszanie ze świętami

W tym roku zrobimy zamieszanie ze świętami

Kiedy za oknem sypie śnieg, a na niebie wschodzi Pierwsza Gwiazdka, wszyscy spotykamy się w rodzinnym gronie, aby świętować Boże Narodzenie. Nie może się rzecz jasna obyć bez prezentów, ale… gdzie jest święty Mikołaj?! Aniołek, pomocnik Świętego, nigdzie nie może go znaleźć, choć przeszukał każdy zakątek mikołajowej chatki. Również i Renifer Rudolf nic nie wie, a przecież gdyby Mikołaj gdzieś wyjechał, on wiedział by o tym najlepiej – jest przecież na czele jego zaprzęgu! Sprawa jest bardzo tajemnicza, a staje się jeszcze dziwniejsza, kiedy Aniołek znajduje pod choinką bombkę w kształcie ogórka, kilka węgielków i jakieś czarne ziarenka… Nie ma czasu do stracenia – przecież jeśli zabłyśnie pierwsza gwiazdka, a Mikołaj się nie odnajdzie, nie będzie komu rozdać prezentów i do Świąt Bożego Narodzenia wkradnie się niezłe zamieszanie! Dwójka przyjaciół wyrusza więc w misję ratowniczą przez różne kraje, aby uratować Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Czy im się uda? To musicie zobaczyć już sami. Jedno jest pewne – podczas tej podróży okaże się, że ze Świętami tak czy owak jest niezłe zamieszanie!

Uwaga! Po przedstawieniu Mikołaj rozda dzieciom prezenty, które wcześniej zostaną dostarczone przez rodziców. Zapakowane i podpisane prezenty z imieniem i nazwiskiem dziecka prosimy przynosić do 8 grudnia do kasy biletowej w Domu Kultury Świt.

Kiedy? 10 grudnia o godzinie 9:30 i 12:00

Gdzie? Dom Kultury Świt przy ul. Wysockiego 11 w Warszawie

Bilety? 15 zł

Zobacz też Dla fanatyków rockowego brzmienia przedstawiamy zespół Tune

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.