Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic

Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4

Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 to test auta, dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie francuskiej motoryzacji…

Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4

Nowy Koleos czy stary Nissan X-Trail? Bezpieczny Zakup Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 pokazuje nam że to po trochu jedno i drugie, na pewno bardzo ładne auto. Koleos poprzedniej generacji był brzydki i źle jeździł ale był projektem własnym obecny dużo czerpie z Nissana a konkretnie X-Traila. Jeżdżąc ostatnio takim właśnie z podobnym zespołem napędowym mam wrażenie że Koleos to ta sama technologia. I oczywiście żadna nowina bo po to Renault z Nissanem zawiązało alians by wspólnie rozwijać nowe technologie. W ten sposób łączą doświadczenie i technikę z podwójną ilością sprzedaży poszczególnych elementów. To ma wpływ na niższą cenę i wyższą jakość i niezawodność. Akurat w tym przypadku Renault nigdy nie stosował w swoich produktach bezstopniowych skrzyń biegów, tylko nieliczni posiedli umiejętność ich wytwarzania, tu Nissan ma prawie 40% rynku(jego spółka zależna).

Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4

Czy jest to dobry kierunek? Uraz został po produktach Audi które kilkanaście lat temu poległo na takim rozwiązaniu i długo walczyło z przeciwnościami techniki. Kiedyś ponad połowa ich skrzyń padała i używane Audi ze skrzynią multitronic to było dużo tańsze jak z inną, remont kosztował nawet 15tys zł. Jak te skrzynie będą się zachowywały? Tu Renault nie wchodzi na niepewny grunt bo producent ma wieloletnie doświadczenie, ile wytrzymają? Nie słychać było o przypadkach rozpadających się skrzyń przed 200tys km przebiegu auta, to dobre ale też i tanie skrzynie. Trzeba jedynie przyzwyczaić się do dziwacznych zachowań, skrzynia zawsze dąży do maksymalizacji ekonomii więc czasem wciskając gaz np. do 2/3 i zostawiając tak auto jedzie coraz szybciej a obroty silnika spadają. Posłuchajcie jak to wygląda.

Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 cz.1

Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 cz.2

Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 cz.3

Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 cz.4

Audycja na biegu Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 cz.5

 

Zobacz test Renault Koleos dCi 175 X-Tronic 4×4 tutaj

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.