Paweł Kubalski przedstawia czyli Gwiazdy Tu i Tam – Siostry Wajs i STONOGA

Paweł Kubalski przedstawia czyli Gwiazdy Tu i Tam – Siostry Wajs i STONOGA

Tym razem ukłon w stronę dzieci!!! Siostry Wajs to takie dziewczyny co w naturalny sposób tworzą dla dzieci a ich kontakt z milusińskimi na scenie jest bardzo unikalnym zjawiskiem. A kim są, za Wikipedią:

Zespół tworzą pochodzące ze Śląska siostry Agnieszka Wajs i Patrycja Wajs. Każda z dziewczyn od najmłodszych lat występuje na scenie zarówno muzycznej jak i teatralnej.

W 2014 roku siostry postanowiły połączyć swoje siły i doświadczenie sceniczne związane z twórczością dla dzieci. Wynikiem tej współpracy jest projekt muzyczny skierowany do najmłodszych odbiorców muzyki rozrywkowej. Projekt to zarówno trasa koncertowa jak i debiutancka płyta zespołu o tym samym tytule.

Premiera płyty „Siostry Wajs & Stonoga” odbyła się 20 listopada 2015 roku. Album został prenominowany do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii debiut roku.

W styczniu 2016 roku miał premierę teledysk do pierwszego singla z płyty Kolorowa Stonoga”. Utwór znalazł się również na najpopularniejszych składankach dla dzieci, m.in Radio Złote Przeboje dla Dzieci Vol. 2 oraz Mały koncert życzeń TVS vol. 2.

W listopadzie 2016 roku zespół wydał również świąteczny singiel „Święta w każdym domu”. Do tego utworu został również nagrany teledysk. Realizacji teledysku odbyła się w gminie Istebna (Złoty Groń).

Paweł Kubalski przedstawia czyli Gwiazdy Tu i Tam - Siostry Wajs i STONOGA
Siostry Wajs w studio Hobby FM

 

Paweł Kubalski przedstawia czyli Gwiazdy Tu i Tam – Siostry Wajs i STONOGA – to również animacje

Pod koniec roku 2016 miał premierę drugi singiel z płyty „Stwory Potwory”, do którego został zrealizowany animowany teledysk. W teledysku główne role grają trzy stworki nagrodzone w zabawie zorganizowanej dla dzieci z całej Polski. Najmłodsi przesyłali rysunki stworków, które siostry Wajs zamieszczały na profilu Facebook[6]. Trzy potworki z największą liczbą polubień zostały bohaterami teledysku. Partnerem projektu jest instytucja Miasto Ogrodów, która wsparła realizacje teledysku z uwagi na jego wielowymiarowość. Teledysk jest swoistą bajkową wycieczką po Katowicach, jako mieście muzyki UNESCO.

Paweł Kubalski przedstawia czyli Gwiazdy Tu i Tam – Siostry Wajs i STONOGA – wywiad

1

2

3

Poniżej kilka teledysków z ich twórczością dla dzieci.

Kolorowa Stonoga

 

Stwory Potwory

Święta w każdym domu

Paweł Kubalski przedstawia czyli Gwiazdy Tu i Tam - Siostry Wajs i STONOGA
Siostry Wajs i Stonoga, w roli Stonogi prowadzący wywiad
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.