Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi

Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi

Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi to test auta, dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie japońskiej motoryzacji…

Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi

Suzuki odnowiło Swifta, bo to jeden z lepiej sprzedających się samochodów segmentu aut małych. My ostatnio propagujemy używanie wideorejestratorów, więc przy okazji badamy sensowność ich stosowania. Suzuki uległo modzie na downsizing i opracowało mały ale wydajny silnik 3 cylindrowy. Nowa 3 cylindrównka jest zasilana benzyną w postaci wtrysku bezpośredniego i doładowana turbiną. Nasza testówka wykazała że dzięki nowej technologii średnie zużycie na poziomie 5 litrów w mieście jest realne w przypadku benzyny. Do tej pory takie coś było tylko w katalogach bo w rzeczywistej eksploatacji nawet diesle miały z tym problem, tu jest jeszcze jeden aspekt. Suzuki nauczyło się produkować auta bardzo lekkie co znakomicie pomaga w ekonomii ale i bezpieczeństwie.

Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi

Jeśli dołożymy do tego mały i sprawnie działający automat o 6 przełożeniach, to jazda naszym Swiftem jest nie tylko ekonomiczna ale i przyjemna. Rynek małych samochodów jest dość duży i stabilny, bo to auta dla handlowców albo na zakupy. Nie zawsze SUV się sprawdzi zwłaszcza w mieście. Swift jest idealny gabarytowo, zmieści się 4 osoby bez dramatu, a my zaparkujemy wszędzie. Pomimo dużej konkurencji ze strony aut włoskich czy francuskich tu jest jeszcze legendarna japońska jakość. Oczywiście ze względu na kraj pochodzenia Japończyk będzie zawsze trochę droższy. Ale zmieni się to za sprawą cła a raczej jego braku. Tak, od nowego roku mamy zerową stawkę na cło na auta z Japonii ze względu na umowę EU – Japonia, może warto poczekać.

Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi 1

Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi 2

Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi 3

Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi 4

Audycja na Biegu Suzuki Swift Boosterjet 2wd 6at i wideorejestrator mio mivue 786 wifi 5

Zobacz też Test Suzuki Swift 1.0 BOOSTERJET 2WD 6AT oraz Wideorejestrator Mio MiVue 786 WiFi

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *