Piotr Uściński pyta o szpital

Piotr Uściński pyta o szpital: rozmowa z Andrzejem Kalinowskim

Za nami kolejna audycja „Uściślam temat”. Tym razem prowadzący poseł Piotr Uściński pyta o szpital w Legionowie. Gościem był legionowski radny Andrzej Kalinowski. Panowie zastanawiali się dlaczego szpital obiecany od lat nadal nie został wybudowany. Postarali się odpowiedzieć na pytanie czy bezpośrednią winę ponosi w tej sprawie prezydent miasta Roman Smogorzewski. Dowiedzieliśmy się również czy pojawiło się w końcu światełko w tunelu – czyli, czy jest zielone światło dla budowy szpitala. Piotr Uściński i jego gość porozmawiali również na inne tematy bliskie mieszkańcom Legionowa i okolic. Zapraszamy do odsłuchania audycji. Poseł Piotr Uściński i jego gość.

Piotr Uściński pyta o szpital: placówka widmo

Budowa szpitala w Legionowie to temat rzeka. Cegiełki na jego budowę zbierano już w latach dziewięćdziesiątych. Planu jednak nie udało się realizować. Nieco bardziej współczesna historia budowy placówki sięga roku 2010 i samorządowej kampanii wyborczej. Wówczas kandydat na prezydenta Legionowa Roman Smogorzewski jednym z przewodnich tematów swojej kampanii uczynił budowę szpitala dla Legionowa. Kolejna kampania wyborcza i te same obietnice. Minęły niemal dwie kadencje – 7 lat – tymczasem w tej sprawie nic się nie dzieje. Czy w przyszłym roku budowa szpitala znów będzie jednym z głównych tematów samorządowej kampanii wyborczej? Niewykluczone bo temat powraca jak bumerang. W listopadzie legionowski radny Andrzej Kalinowski złożył w ratuszu petycję z żądaniem zagwarantowania w tegorocznym budżecie środków na budowę powiatowej placówki. Wniosek poparło ponad 800 osób.

Piotr Uściński pyta o szpital: plan budowy

Wciąż niezrealizowana budowa szpitala to ogromny problem dla mieszkańców Legionowa i pobliskich miejscowości. Lata niemocy samorządowców chce naprawić minister Mariusz Błaszczak – poseł ziemi legionowskiej. W ostatnich miesiącach sprawa nabrała tempa. Jak przyznaje szef MSWiS udało się zainteresować odpowiednich ministrów. Budowa szpitala zyskała również przychylność szefa resortu obrony narodowej. To ten resor  jest właścicielem odpowiedniego terenu w Legionowie, który znajduje się w sąsiedztwie działającej specjalistycznej przychodni wojskowej. Planowana placówka miałaby być filią Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej. Szpital ma mieć cztery oddziały oraz izbę przyjęć. Padają również konkretne daty. Minister Błaszczak sądzi, że budowa mogłaby rozpocząć się na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Więcej, bardziej konkretnych informacji mamy poznać już niebawem.

Piotr Uściński pyta o szpital 1

Piotr Uściński pyta o szpital część 1

Piotr Uściński pyta o szpital część 2

Piotr Uściński pyta o szpital część 3

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *