Piotr Uściński – Legionowo mała ojczyzna

Piotr Uściński – Legionowo mała ojczyzna: rozmowa z Andrzejem Kalinowskim

W minioną środę, 7 lutego gościem posła Piotra Uścińskiego, w audycji „Uściślam temat” był Andrzej Kalinowski, radny miasta Legionowa. Skoro przedstawiciel rady miasta to i tematy lokalne. Ostatnio sporo się w naszym mieście działo. Tym razem Piotr Uściński i jego gość rozmawiali o wniosku o wygaszenie mandatu prezydenta miasta Romana Smogorzewskiego. Dowiedzieliśmy się jakie argumenty zwarte są we wniosku i jakie są jego dalsze losy, jak ustosunkowali się do niego radni na ubiegłotygodniowej sesji rady miasta. Padły również pytania o prezydenckie zakupy na aukcjach komorniczych, które również pojawiły się ostatnio wśród zarzutów. Padło również pytanie o słynne już barierki na ulicy Broniewskiego. Zapraszamy do wysłuchania audycji. Prowadzący: Piotr Uściński – Legionowo mała ojczyzna: to temat audycji, której gościem był radny Andrzej Kalinowski.

Piotr Uściński – Legionowo mała ojczyzna: wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta

24 stycznia do Rady Miasta trafił wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Romana Smogorzewskiego ze względu na prowadzenie działalności gospodarczej. Pismo złożył były mieszkaniec Legionowa. Działalność gospodarcza, która wymieniona jest we wniosku ma dotyczyć kupna i sprzedaży nieruchomości. Taka działalność zgodnie z Kodeksem Wyborczym jest zakazana na stanowisku prezydenta miasta, burmistrza czy wójta. Zdaniem składającego wniosek o wygaszenie mandatu Romana Smogorzewskiego podobną działalność prowadzi on od lat. Dowodem mają być oświadczenia majątkowe, w których prezydent legionowa wykazuje, że jest posiadaczem ok. 10 nieruchomości, oraz dochody ze sprzedaży i najmu. Sam zainteresowany twierdzi, że cała sprawa to element walki politycznej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Te kwestie w swojej rozmowie poruszył poseł Piotr Uściński.

Piotr Uściński – Legionowo mała ojczyzna: znikające barierki

Ulica Broniewskiego jest wyjątkowa. To przy niej mieszczą się aż trzy placówki oświatowe: Zespół Szkół nr 3, oraz dwa Przedszkola nr 6 i nr 10. Kilka lat temu przy szkole postawiono barierki ochronne uniemożliwiające ruch samochodów. Wcześniej w tym miejscu dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem najmłodszych. W połowie stycznia barierki te usunięto. Ulica została otwarta dla ruchu aut. Zaniepokojeni mieszkańcy pobliskich bloków oraz rodzice dzieci uczęszczających do pobliskich placówek zaalarmowali radnego Andrzeja Kalinowskiego, który podjął skuteczną interwencję w tej sprawie. Barierki powróciły na miejsce. Tę sprawę również poruszył Piotr Uściński.

Andrzej Kalinowski skutecznie interweniował w sprawie barierek
Andrzej Kalinowski skutecznie interweniował w sprawie barierek

Piotr Uściński – Legionowo mała ojczyzna część 1

Piotr Uściński – Legionowo mała ojczyzna część 2

Piotr Uściński – Legionowo mała ojczyzna część 3

http://hobby.pl/2018/01/piotr-uscinski-pyta-o-szpital/

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *