Inteligentne domy dla niepełnosprawnych- Farma Dobrej Woli

Dom dla niepełnosprawnych
Dom dla niepełnosprawnych

Dom dla niepełnosprawnych

Dom dla niepełnosprawnych w okolicach Warszawy buduje stowarzyszenie Dobra Wola.
Coraz więcej się mówi o niepełnosprawności i coraz więcej robi się dla osób niepełnosprawnych. Jednak mam wrażenie, że mniej mówi się o osobach z niepełnosprawnością intelektualną. Temat jest mi bliski ponieważ mój brat jest niepełnosprawny intelektualnie. Tym bardziej mnie cieszy, że powstała tak wspaniała inicjatywa, stworzenia ośrodka dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Dom dla niepełnosprawnych
Dom dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Dobra Wola postanowiło na potrzeby swoich podopiecznych wybudować osiedle domów, będzie to miejsce, w którym niepełnosprawni podopieczni znajdą dom, opiekę specjalistów, jak również na miarę swoich  możliwości pracę. Tego typu ośrodków w Polsce jest bardzo niewiele. Mają to być budynki wyposażone w nowoczesne technologie, ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym jak również ich opiekunom. Będzie to samowystarczalny ośrodek, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie elektroniczne, słoneczne i wodne. Wszystkie budynki będą pozbawione jakichkolwiek  barier architektonicznych. W planach jest budowa  kilku budynków dla około 20 podopiecznych. Z projektem ośrodka mają się zmierzyć studenci politechniki warszawskiej.

Dom dla niepełnosprawnych
Dom dla niepełnosprawnych
Pomysłodawcy projektu chcą aby ich podopieczni poczuli się samodzielnymi i pożytecznymi członkami swojej społeczności. Wiem jak ważne poczucie bycia potrzebnym jest dla mojego brata. W związku z tym niepełnosprawni będą w miarę swoich możliwości, dawali swój wkład utrzymanie i działanie ośrodka, poprzez pracę w ogrodzie czy podczas hodowli zwierząt gospodarskich. Będą mieli również możliwość nauki życia codziennego jak również w szkole.

Uważam, że takich ośrodków powinno być dużo więcej. W zależności od rodzaju niepełnosprawności osoby niepełnosprawne intelektualnie dzięki takim ośrodkom mogą stać się w pełni samodzielnymi jednostkami. A dla rodzin osób z niepełnosprawnością to ogromna ulga i odciążenie.

Stowarzyszenie Dobra Wola – good job!

 

Wszyscy możemy wesprzeć tą i wiele innych inicjatyw Stowarzyszenia Dobra Wola m. in. poprzez przekazanie 1% podatku:

KRS: 0000256560 w celu szczegółowym należy wpisać: farma dobrej woli

http://www.dobrawola.org.pl/

https://www.facebook.com/farmadobrejwoli/

Zapraszam do zapoznania się z wstępem do cyklu Podręcznika chorego na stwardnienie rozsiane

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.