Odmienny punkt widzenia – 16 marca. Goście: Jerzy Czerwiecki, Janusz Krakowiak, Jerzy Meysztowicz, Wawrzyniec Konarski.

Odmienny punkt widzenia – 16 marca. Goście: Jerzy Czerwiecki, Janusz Krakowiak, Jerzy Meysztowicz, Wawrzyniec Konarski.

W piątkowej audycji gościliśmy dziennikarza, prawnika, polityka i politologa. Cztery różne zawody, ale tematyka poruszana w rozmowach połączyła wszystkich gości.

Zajęliśmy się rzetelnością i ciekawością w pracy dziennikarza – co musi oznaczać konieczność sprawdzania, weryfikowania i nieufania. Oraz ciągłego uczenia się, choćby poprzez rozmowy ze specjalistami, dzięki czemu łatwiej oceniać i rozumieć to, co dzieje się w polityce.

Zastanawialiśmy się, czy możliwe jest uzyskanie sądowego zakazu używania przez Policję nielegalnych urządzeń do pomiaru prędkości.

Rozważyliśmy, co kryje się za oczekiwaniami przewodniczącego pracowniczych pasożytów, że w niedzielę w Polsce będą pracować tylko służby.

Na zakończenie rozmowa z profesorem Wawrzyńcem Konarskim, która była i swoistym podsumowaniem poprzednich i równocześnie próbą naszkicowania mechanizmów rządzących polityką i motywów, które politykami kierują. I czy takie elity, jakie społeczeństwo, czy więcej w działaniach podłości, wyrachowania, czy głupiego puszenia się i strojenia w cudze piórka.

 

Odmienny punkt widzenia 16 marca Goście Jerzy Czerwiecki Janusz Krakowiak Jerzy Meysztowicz Wawrzyniec Konarski część 1

Odmienny punkt widzenia 16 marca Goście Jerzy Czerwiecki Janusz Krakowiak Jerzy Meysztowicz Wawrzyniec Konarski część 2

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *