Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 9 kwietnia. Goście: Joanna Senyszyn, Adam Balcerzak, Adam Mikucki

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 9 kwietnia. Goście: Joanna Senyszyn, Adam Balcerzak, Adam Mikucki

Dziś będzie troszkę o teoriach spiskowych i że niektóre z nich po latach okazały się prawdziwe.

Przyjrzymy się wyborom na Węgrzech, w których po raz kolejny zwyciężyła „Fidesz”, partia Viktora Orbana. Zastanowimy się, czy istnieją podobieństwa między Węgrami a Polską – a jeśli tak, to jakie.

Rzucimy okiem na sondaże, które w ostatnim czasie nie są raczej przychylne rządzącej partii, ale nie tylko – pokazują, że do „wielkiej polityki” ma szanse wrócić Sojusz Lewicy Demokratycznej, zaś pomysły typu .Nowoczesna, czy Kukiz’15 mogą nie przetrwać próby.

 

Polecamy artykuł Jadwigi Sztabińskiej pt. „Polska naszych marzeń według Jarosława Kaczyńskiego. Co jeszcze nas czeka?”, który został zamieszczony na stronie www.dziennik.pl:

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/572171,polska-naszych-marzen-wedlug-jaroslawa-kaczynskiego.html

Warto zapoznać się z tekstem, który pokazuje, że prezes Prawa i Sprawiedliwości – w przeciwieństwie do liderów opozycji – raczej nie kieruje się w swych działaniach wskazaniami sondaży, ale twardą wolą zrealizowania planu, który znany jest od lat.

 

Drugą godzinę poświęcimy tematyce samorządowej, obywatelskiej dociekliwości i trudnej dziennikarskiej pracy ludzi tworzących lokalne media. Przyjrzymy się pewnej inwestycji, która ma zostać zrealizowana na terenie gminy Nasielsk oraz alergii niektórych włodarzy na dziennikarzy.

 

A temperatura za oknami wysoka i oby tak było jak najdłużej.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *