Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 30 kwietnia. Goście: Stefan Traczyk, Tomasz Kowalczuk, Jerzy Krüger-Paprota

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 30 kwietnia. Goście: Stefan Traczyk, Tomasz Kowalczuk, Jerzy Krüger-Paprota

 

Wiosna w tym roku rozpieszcza. Dzień w dzień temperatury jak w lipcu. Niby koniec kwietnia a długi weekend majowy trwa w najlepsze. I jeszcze potrwa. Mnóstwo osób weźmie trzy dni urlopu i zniknie na dziewięć dni. Część wyjedzie zagranicę, część zaszyje się w lasach, albo nad morzem. Część tych, którzy zostaną, wybierze się na spacer do lasu.

W pierwszej godzinie porozmawiamy o przyrodzie, o tym co wolno robić w lesie a co jest absolutnie zakazane, dlaczego rozpalanie ognisk „na dziko” może nie być najszczęśliwszym pomysłem a zbieranie roślinek może poważnie uszczuplić domowe finanse.

W drugiej godzinie porozmawiamy o polityce a nade wszystko o tym jak politycy traktują wyborców, skąd się u nich bierze przekonanie, że ludzie są mocno ograniczeni umysłowo i dlaczego – niestety – często ich przekonanie nie jest nieprawdziwe.

Porozmawiamy również o programach politycznych, z których wyłania się podstawowy przekaz – jednostka jest nieważna, liczy się tylko grupa, nawet jeśli się tylko werbalnie.

A na koniec słów kilka o brytyjsko-polsko raporcie i jaki obraz się z niego wyłania.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *