Wystawa makiet kolejowych w Żyrardowie

Wystawa makiet kolejowych

Wystawa makiet kolejowych w Żyrardowie

W weekend 12-13 maja br. po raz pierwszy w historii Żyrardowa na terenie pofabrycznego Bielnika odbędzie się I Żyrardowskie Spotkanie Modelarzy Kolejowych. Miłośnicy modelarstwa zaprezentują makiety kolejowe na postindustrialnej przestrzeni Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Wystawa makiet będzie dostępna tylko przez jeden weekend, w sobotę 12 maja w godzinach 10:00-18:00 oraz w niedzielę 13 maja w godzinach 10:00-16:00. Wstęp bezpłatny.

Wystawa makiet kolejowych

Wystawa makiet kolejowych w Muzeum Lniarstwa

Na powierzchni ponad 150m2 pofabrycznych hal Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie uczestnicy I Żyrardowskiego Spotkania Modelarzy Kolejowych zaprezentują makiety modułowe w podziałce H0 i H0e – kolejka wąskotorowa. Obsługa makiety podzielona będzie na dwie grupy: maszynistów i dyżurnych ruchu, a ruch kolejowy odbywać się będzie jak na prawdziwych szlakach kolejowych. Oprócz makiet modułowych podczas wystawy będzie można skorzystać z wielu atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. W programie wydarzenia przewidziano:

  • darmowe przejazdy Koleją Parkową „Pecna”,
  • „Pierwsze kroki w świecie modelarstwa kolejowego” – możliwość sterowania pociągami,
  • prezentacja kolei ogrodowej w skali G,
  • profesjonalne porady modelarzy kolejowych,
  • prezentacja taboru kolejowego z różnych epok modelarskich w skali 1/87.

Wystawa makiet kolejowych

Wystawa makiet kolejowych – promowanie i zachęcanie ludzi do modelarstwa kolejowego

Organizatorem wydarzenia jest Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski, grupa, która pod tą nazwą funkcjonuje od 2015 r. Mimo młodego stażu, jej członkowie już od kilkunastu lat są aktywni w świecie modelarstwa kolejowego i biorą czynny udział w wystawach modelarskich w całej Polsce. Jednym z najważniejszych celów grupy jest wspólna prezentacja makiet kolejowych na wystawach modelarskich oraz wymiana nabytych doświadczeń.

„Mamy na celu promowanie i zachęcanie naszych widzów do modelarstwa kolejowego. Nasze zainteresowanie Żyrardowem  nie jest przypadkowe. Jestem mieszkańcem Żyrardowa od urodzenia i nie pamiętam aby w naszym mieście odbywały się takie wystawy. Mało tego, w naszym powiecie i województwie mazowieckim też niewiele się dzieje w tym temacie.” – mówi Jarosław Ruszkowski, przedstawiciel Niezależnego Kolejowego Projektu Modelarskiego z Torunia.

Ponadto podczas wydarzenia odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się ze stoiskami promocyjnymi firmy PIKO, Parowozowni Skierniewice i Stacji Muzeum Sochaczew. Dodatkowo będzie możliwość zakupienia modeli i akcesoriów modelarskich przy stoiskach dwóch sklepów: MLK Model z Torunia i Świat Modeli Kotebi z Włocławka.

Przeczytaj również PO dyskryminuje Warszawiaków – Zakaz parkowania ich nie dotyczy?

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *