Wielkie świętowanie czyli jubileusz Kobyłki

jubileusz Kobyłki

Wielkie świętowanie czyli jubileusz Kobyłki

Od niedzieli 20 maja do niedzieli 27 maja zapraszamy do Kobyłki, gdzie będzie obchodzony wielki jubileusz:

  • 90 lat wyodrębnienia samodzielnej gminy
  • oraz 50-lecie nadania praw miejskich

Dni Kobyłki są dla każdego, każdy może świętować i cieszyć się razem z mieszkańcami miasta Kobyłki. Na pewno czeka nas dużo atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie…

jubileusz Kobyłki

W niedzielę imprezę rozpoczął dzień międzynarodowy „Kobyłka da się lubić”, w którym mogliśmy zobaczyć popularnych i znanych artystów mi.in. Conrado Moreno, Elizabeth Duda oraz Kevin Aiston. Odbył się również koncert węgierskiego zespołu Erdofu.

Poniedziałek odbyło się spotkanie z wybitnym i niepowtarzalnym Janem Nowickim. A już dzisiaj będziemy mogli pośmiać się w towarzystwie kabaretu Moherowe Berety, który rozpocznie się o godzinie 18:30 w MOK-u w Kobyłce.

W środę, czyli już jutro będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Kobyłki. Wszystkich ciekawych zapraszamy na prelekcję Marii Balickiej pt: „Wyprawa w przeszłość”, która w bardzo interesujący sposób opowie o przeszłości tego miasta, godzina 18:30 w MOK-u.

Czwartek będzie bardzo ważnym dniem dla Miasta. Tego dnia odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta, podczas której zostaną uhonorowani najlepsi mieszkańcy, którzy angażują się w życie miasta i którzy w sposób szczególny odznaczyli się w historii Kobyłki. Kryształowe kobyłki rozdawane będą w pięciu kategoriach m.in. sport, działalność społeczna czy przedsiębiorczość. A ten szczególny dzień uświetni koncert Tadeusza Woźniaka, który rozpocznie się o godzinie 17:30.

W piątek Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Jak to dawniej w Kobyłce bywało” o godzinie 17:00, a w sobotę coś dla sportowców – na granicy Kobyłki i Nadmy o godzinie 13:00 startujePuchar Mazowsza w Kolarstwie Górskim.

Kulminacyjnym dniem będzie ostatni dzień jubileuszu. W niedzielę 27 maja na pl. 15 Sierpnia odbędzie się piknik rodzinny z ogromną ilością atrakcji. Impreza zaczyna się o godzinie 14:00. Na scenie będą tańczyć i śpiewać przedszkolaki, zespół muzyczno-młodzieżowy oraz orkiestra. A od godziny 15:00 najmłodszych będzie zabawiał zespół Tulinki. Wieczorem zagra zespół HAPPYSAD oraz Jary Oddział Zamknięty. Mnóstwo bezpłatnych atrakcji takich jak wesołe miasteczko, dmuchańce i mnóstwo animacji zachęca aby ten dzień spędzić właśnie w Kobyłce.

Przeczytaj również Przez Pustynię i Puszczę do Stepów Akermańskich – koncert w Jabłonnie

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *