Odmienny punkt widzenia – piątek 25 maja. Goście: Adam Mikucki, Piotr Łysakowski, Jerzy Krüger-Paprota

Odmienny punkt widzenia – piątek 25 maja. Goście: Adam Mikucki, Piotr Łysakowski, Jerzy Krüger-Paprota

W dzisiejszej audycji zajmiemy się kilkoma tematami. Po pierwsze, na chwilę wrócimy do tematu wysypiska śmieci w Jaskółowie, by dowiedzieć się, co nowego w sprawie. A przy okazji – istnieje szansa, że temat wysypiska śmieci przestanie być lokalny za sprawą powstającej publikacji. Będzie się działo, będzie ciekawie.

Po drugie, ale to na koniec, zajmiemy się polowaniem na czarownice, bo w dzisiejszej Polsce czarownicami są między innymi ludzie przedsiębiorczy, pracowici, gotowi zaryzykować, ci wszyscy, którym urzędnicy skarbowi organizują „bieg z przeszkodami” znany pod nazwą „postępowanie karno-skarbowe”.

By nikt nie zarzucił nam gołosłowności, polecamy lekturę pewnego artykułu:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23443408,pwc-lawinowo-rosnie-liczba-postepowan-karnych-skarbowych-wobec.html#Z_BoxBizLink

 

Ale większość audycji poświęcimy historycznym analogiom, które, mamy taką nadzieję, może pozwolą nam zrozumieć, co się dzieje w Polsce Anno domini 2018.

Może choć trochę zbliżymy się do prawdy o stanie polskiego społeczeństwa, ale również innych europejskich, w których coraz większą popularnością cieszą się ruchy „populistyczne”.

 

Ilustrujący dzisiejszą obrazek pochodzi ze strony

truehorrorstoriesoftexas.com

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *