Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip

Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip

Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip to test auta dokładnie omówiony przez Pawła Kubalskiego, który kontynuuje testowanie japońskiej motoryzacji…

Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip

Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip to test miejskiego i wyróżniającego się na drodze auta. Ignis jeszcze za nim do niego wsiądziesz sprawia, że pojawia się uśmiech na twarzy a to za sprawą jego wyjątkowego wyglądu. Co więcej uśmiech ten nie znika podczas jazdy, parkowania czy tankowania. Mierzy on zaledwie 3,7 m długości, jest malutki, bez problemu wszędzie nim zaparkujesz. Jest to samochód, koło którego nie przejdziesz obojętnie. Japończycy robią samochody po swojemu i naprawdę świetnie im to wychodzi. Auto nie musi się nikomu podobać, może ale nie musi. Ignis sprawia, że nie przejdziesz obok niego obojętnie.

Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip

Nikt nie zarzuci Ignisowi, że jest nudny. Jest wyjątkowy i pozytywnie zaskakuje. A w środku jest elegancko, minimalistycznie ale i nowocześnie za pomocą pomarańczowych wstawek. Układ kokpitu oraz deski rozdzielczej dobrze znany jest z innych modeli Suzuki, przede wszystkim Swifta, za którego śladami podąża Ignis. Ku zaskoczeniu, wyposażony jest w napęd na cztery koła, nie oznacza to jednak, że możemy pojechać z nim w trudne i ciężkie tereny, bo nie jest to samochód terenowy i może sobie nie poradzić w takiej trasie i jedyne co wtedy zostanie to czekać na holowanie. Jest to samochód typowo miejski, w którym wszystko chodzi jak należy a nawet lepiej. Maluszek rozpędza się do 100 km/h w 11 s., dynamika w nim również jest rewelacyjna, do tego ma małe spalanie, które w mieście wynosi 5 litrów. W dalekie trasy może nie nadaje się najlepiej, ale do miasta jest doskonały.

Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip 1

Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip 2

Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip 3

Audycja na biegu Suzuki Ignis Hybrid SHVS DualJet Allgrip 4

 

Zobacz test Okiem Technicznym

 

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *