Elektroniczna mapa Polski 2018 według Audioriver Festival

Audioriver Festival

Elektroniczna mapa Polski 2018 według Audioriver Festival

Polska scena elektroniczna jest w bardzo dobrej kondycji. Nic więc dziwnego, że grono jej fanów stale się powiększa. Jest tylko jedno wydarzenie w Polsce, podczas którego możecie zobaczyć i posłuchać tak dużej ilości polskich reprezentantów tego gatunku – Audioriver w Płocku. Do ogłoszonej już wcześniej polskiej reprezentacji dołącza aż 32 artystów i tym samym program muzyczny festiwalu zostaje zamknięty. Od teraz jedynym Waszym (poważnym) zmartwieniem będą decyzje, których ze 103 łącznie ogłoszonych polskich i zagranicznych artystów wybrać.

 Audioriver Festival

Audioriver Festival – Stolica

Program muzyczny Audioriver zasili silna reprezentacja Warszawy, czyli: AGIM -jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej. Zagra również Piotr Bejnar – producent i założyciel Otake Records i 2529 KM, Novika & Mr. Lex, Michał Wolski a także Last Robots – którzy są pomysłodawcami i organizatorami imprez pod szyldem Electricity!

Wśród artystów ze stolicy znaleźli się również: Foxall, czyli projekt dwóch producentów i DJ-ów, Marcin Chumowicza (Cocolino) i Pawła Sowy (Sovinsky). Zagra także K.O.D. – Komitet Obrony Disco – współtworzą go Pitti Schmitti i Kovvalsky oraz Kuba Otłowski. Do lineupu dołączyli również Sept – producent muzyczny, Sincz – DJ i producent oraz Seltron – klubowa „supergrupa” współtworzona przez SLG i Eltrona. Do grona artystów dołączył również Sound Traveler. Płock reprezentować będzie Vidno, czyli DJ, promotor i producent.

 Audioriver Festival

Audioriver Festival – Południe Polski

Wśród krakowskich gości pojawią się: Olivia, która gra surowe i ciemne techno, electro i house. Jest również współzałożycielką kultowego klubu Radar. Zagra również Thomas Langner b2b Lucjan, Meg i Discoxa, Roger – obecny na krakowskiej scenie od 2002 roku, wcześniej znany jako Jolly Roger. Z południowej Polski do Płocka przyjedzie również Kuba Sojka – producent i muzyk pochodzący z Mysłowic.

Wrocław reprezentować będą: An On Bast – kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej, Deep Depot – projekt założony przez Norfa, Alda i Jaha oraz Rodrigezz – DJ, promotor i booker wrocławskiego Projektu Pralnia, który  stylem zahacza o minimal, tech house, house oraz techno, a za DJ-ką świetnie czuje się w różnych rolach – potrafi zapewnić zarówno mocny, wielogodzinny closing, jak i odpowiedni warmup, cierpliwie budując atmosferę imprezy. Z kolei Kacpa zagra b2b z Raev. Kacpa jest współzałożycielem kolektywu HeartBeats i rezydentem cyklu we wrocławskim Porcie Miejskim, uwielbia przeplatać głęboki house i techno z motywami afro, natomiast Raev to rezydent Das Lokalu, a jego styl obejmuje różne gatunki – od disco przez house z wycieczkami do techno.

 Audioriver Festival

Audioriver Festival – Poznań-Berlin, czyli zachód

Wśród artystów, których zobaczymy i usłyszymy w tym roku na Audioriver znaleźli się: Joana – prowadzi klub Tama,DJ-ka, producentka i promotorka aktywna na polskiej scenie muzyki elektronicznej od lat oraz KVSN – kolaboracja Keytova i Sim.ona – dwóch rezydentów wspomnianego klubu Tama. Ich sety charakteryzuje wyważona mieszanka brzmień – od głębokiego house’u, przez minimal po motywy bardziej techniczne i transowe – każdy występ, czy to razem, czy solo, jest spójny, taneczny i pełen humoru, co uczyniło te dwójkę gwiazdorami poznańskich afterów, a rozkręcanie imprez – ich specjalnością.

Wystąpi również Rosalie, która w swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hop’u lat ’80/’90 z zamiłowaniem do nowej elektroniki. W 2018 r. wreszcie ukazał się debiutancki album Rosalie zatytułowany „Flashback”. Z Berlinem związana jest również VONDA7, która trafiła tu z Poznania po wielu wojażach na planetach techno – jej muzyka to zsyntetyzowane melodie i ciężkie pokładu bassu, uderzające w publiczność jak prawdziwy muzyczny chrzest oraz Błażej Malinowski – producent, dziennikarz radiowy, DJ, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym, który w pracy twórczej skupia się na brzmieniu wokół takich gatunków, jak techno, ambient i muzyka eksperymentalna.

Audioriver Festival – Północ Polski

Północ Polski reprezentować będzie Vacos Malcolm – elektroniczny duet muzyczny stworzony przez Łukasza Zielińskiego (VACOS) i Williama Malcolm (NIGHTRUN87). Ich mroczne, pełne melodii kompozycje zabiorą Was na podróż w świat brzmień analogowych syntezatorów – co ważne, również na żywo, bo na żywo prezentują hardware’owy live bez komputera na scenie. Ich debiutancki album “Lost Reflections” będzie miał swoją premierę pod koniec 2018 roku.

Zobacz Kino Letnie 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *