Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 9 lipca. Goście: Piotr Łysakowski, Andrzej Maciejewski, Jerzy Krüger-Paprota, Tomasz Kowalczuk,

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 9 lipca. Goście: Piotr Łysakowski, Andrzej Maciejewski, Jerzy Krüger-Paprota, Tomasz Kowalczuk

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji „Odmienny punkt widzenia”, w której – o zgrozo – znów zajmiemy się polityką, gospodarką i historią.

Będziemy rozmawiać o polityce historycznej i rozliczaniu się z przeszłością – pretekstem jest przypadająca 11 lipca 75-ta rocznica tzw. „krwawej niedzieli”. Porozmawiamy więc o stosunkach polsko-ukraińskich i trudnej historii.

Będzie to również pretekst do zastanowienia się nad świadomością i wiedzą historyczną Europejczyków (bo nie tylko Polaków).

Możliwe, że zajmiemy się także „duchową stolicą Polski”, czyli Jasną Górą.

Porozmawiamy o pomyśle Ruchu Kukiz’15 by nie tylko sędziowie Sądy Najwyższego, ale także parlamentarzyści kończyli swoją karierę w wieku 65 lat.

Zastanowimy się, co się dzieje w Prawie i Sprawiedliwości i co musiałoby się stać by sondaże przestały być tak przychylne oraz dlaczego opozycja w nich wypada, jak wypada.

Na koniec porozmawiamy o wojnie handlowej, którą – jak przekonuje wielu komentatorów i tzw. ekspertów – Stany Zjednoczone wypowiedziały całemu światu. I co z tego wynika dla nas.

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.