Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 30 lipca Goście: Stefan Traczyk, Krzysztof Krasula, Tomasz Kowalczuk, Jerzy Krüger-Paprota, Adam Mikucki, Bartłomiej Sabela

Odmienny punkt widzenia – poniedziałek 30 lipca Goście: Stefan Traczyk, Krzysztof Krasula, Tomasz Kowalczuk, Jerzy Krüger-Paprota, Adam Mikucki, Bartłomiej Sabela

Dziś przerwa od gadania w audycji „Odmienny punkt widzenia”, ale wracamy w poniedziałek.

 

W poniedziałkowej  audycji „Odmienny punkt widzenia” zajmiemy się gorącymi tematami – dosłownie i w przenośni.

Jesteśmy prawie na półmetku wakacji, pogoda rozpieszcza – poza kilkoma dniami bardzo, ale to bardzo potrzebnego deszczu – od połowy kwietnia jest ciepło. Woda w Bałtyku miejscami ma temperaturę Adriatyku, więc nic tylko jechać, ale… nie można, bo sinice. Nad Zalew Zegrzyński też nie bardzo, bo sinice. Do lasów można wchodzić, bo przez kilka dni padało, więc ściółka nie grozi zapaleniem od pierdnięcia komara.

Porozmawiamy o wakacjach na łonie przyrody – porozmawiamy o ludziach, którzy traktują las, jeziora, czy góry jak egipski „alinkuzif”, czyli że przyjdzie ktoś i posprząta, a poza tym to oni płacą i wymagają. Porozmawiamy o Januszach i Grażynach, których w Polsce jakby z roku na rok więcej.

Przy okazji dowiemy się, czy grożą nam pożary jak w Szwecji, albo Grecji.

Poza tym politycznie – kolejna nowelizacja, kolejnej nowelizacji i z ekspresowym podpisem Prezydenta oraz wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

A także – w związku z publikacją artykułu red. Bartłomieja Sabeli – sprawa wysypiska w Jaskółowie

A na koniec trochę gospodarki, tym razem o braku rynku w rolnictwie.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *