Odmienny punkt widzenia – piątek 3 sierpnia. Goście: Piotr Łysakowski, Tomasz Kowalczuk, Jakub Grygowski, Jerzy Krüger-Paprota.

Odmienny punkt widzenia – piątek 3 sierpnia.  Goście: Piotr Łysakowski, Tomasz Kowalczuk, Jakub Grygowski, Jerzy Krüger-Paprota.

Za oknem wspaniała pogoda – wakacje jak marzenie: ciepło, słonecznie. Kto żyw ucieka nad morze, jeziora, w góry.

W dzisiejszej audycji „Odmienny punkt widzenia” zajmiemy się, co oczywiste, kilkoma tematami z polskiego podwórka. Nie uciekniemy przed tematem Sądu Najwyższego – jego sytuacji obecnie i w najbliższej przyszłości, znaczenia „zawieszenia” niektórych przepisów znowelizowanej ustawy o Sądzie Najwyższym a w tym kontekście niedawnego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie możliwości niewydawania osób, za którymi wystawiono europejski nakaz zatrzymania.

Sporo czasu poświęcimy Niemcom a dokładniej temu co dzieje się z niemieckimi preferencjami wyborczymi i rosnącej w siłę Alternatywie dla Niemiec, która w niektórych sondażach przegoniła SPD.

Wrócimy do sprawy Tommy’ego Robinsona, skrajnie prawicowego aktywisty i blogera, który kilka tygodni temu został zatrzymany za relacjonowanie procesu muzułmańskich bandytów i trafił do więzienia. W obronę Tommy’ego Robinsona zaangażowali się nie tylko zwykli ludzie – uczestnicząc w pikietach, manifestacjach oraz dając wyraz swojemu dlań poparciu poprzez media społecznościowe – ale również politycy.

Na koniec, jak zwykle, krótka lekcja ekonomii – dziś między innymi o drenażu mózgów:

https://www.dw.com/pl/nzz-problem-europy-drenaż-mózgów-ze-wschodu-na-zachód/a-44923080

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *