Syrena Legionu – SYstem REagowania Na Apele o Krew

Syrena Legionu

Syrena Legionu – SYstem REagowania Na Apele o Krew

W Powiecie Legionowskim ruszył pierwszy tego typu system ratowania życia! Klub HDK Legion przy pomocy swojego Portalu Legion www.legionhdk.pl uruchomił wraz ze Starostwem Powiatowym w Legionowie System Reagowania Na Apele o Krew – „Syrena Legionu”.

Portal jest wsparciem w krwiodawstwie dla dawców tj. daje im możliwość prowadzenia dziennika oddanej krwi, zbierania swoich odznaczeń i wyróżnień. Pozwala również na automatyczne obliczenia całkowitej przez nich oddanej krwi, czasu do kolejnej donacji czy już niebawem obliczeń związanych z odpisaniem krwi od podatku. Przy okazji tworzenia zaawansowanej strony internetowej HDK twórcy wpadli na pomysł by wykorzystać ten potencjał i tak powstała Syrena Legionu.

Syrena Legionu

Syrena Legionu – skuteczna pomoc potrzebującym

Syrena działa na podstawie założonych profili – krwiodawca zakładając profil pozostawia wyłącznie kilka niezbędnych informacji o sobie. W chwili, kiedy ktoś będzie potrzebował krwi w rejonie, gdzie system jest uruchomiony lub zabezpieczony w odpowiednią ilość profili portal jest w stanie wysłać maila oraz smsa z prośbą o pomoc – co istotne – z ogromną dokładnością a więc po odpowiedniej weryfikacji zważywszy na grupę krwi i miejsce zamieszkania. Ostatni aspekt jest tym ważny, iż pozwala przekazać prośbę albo sąsiadowi, który odbierze prośbę bardziej osobiście lub też dawcy zamieszkującego w pobliżu miejsca leczenia potrzebującego.

Syrena Legionu

Syrena Legionu – załóż profil już dziś!

Zarejestrować się może każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, narodowość czy nawet przynależność organizacyjną do innych klubów HDK. Korzystanie z wielu możliwości i udogodnień Portalu Legion, jak zapewniają twórcy – nigdy nie będzie płatne. Zarejestrowany profil krwiodawcy można w każdej chwili ukryć w widoku dla innych użytkowników. Jest to alternatywą dla tych, co chcą być gotowi pomóc w ludzkich tragediach kiedy potrzeba krwi a jej po prostu nie ma.

Posłuchajcie co o Syrenie Legionu mówi Prezes Klubu HDK Legion Robert Kowalewski

Zobacz Windy, których nie ma

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *