Polscy strażacy wrócili ze Szwecji

Polscy strażacy wrócili ze Szwecji

Polscy strażacy wrócili ze Szwecji: Sytuacja jest opanowana

Polscy strażacy wrócili ze Szwecji po dwutygodniowych zmaganiach z żywiołem
Polscy strażacy wrócili ze Szwecji po dwutygodniowych zmaganiach z żywiołem

W sobotę rano dowódca polskich strażaków w Szwecji młodszy brygadier Michał Langner poinformował PAP, że pożary w Szwecji zostały opanowane a nasi strażacy wracają do kraju. Wczoraj wieczorem dotarli już do portu w Trelleborgu i dziś zostaną powitani w kraju.

W piątek polskich strażaków pożegnali wdzięczni przedstawiciele lokalnych władz. W drodze na prom na ulice wychodziły tłumy obywateli Szwecji, aby pożegnać naszych rodaków i wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc w ugaszeniu licznych pożarów. Akcja gaśnicza trwała przez dwa tygodnie, a udział w niej wzięło 160 polskich strażaków. Byli to głównie ratownicy z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Wspierali ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP. Na prośby szwedzkiego rządu pomoc zadeklarowały również m.in. Dania, Norwegia, Włochy czy Izrael. Jednak to Polska wysłała największą i najlepiej wyposażoną grupę strażaków.

Przyczyną ogromnych pożarów w Szwecji były nietypowe jak na ten kraj wysokie temperatury i trwająca susza. Według informacji przekazywanych przez szwedzkie media w środkowej części kraju płonęło około 25 tys. hektarów lasów.

 

Polecamy też I Legionowska Noc Kabaretowa przed nami !

Źródło filmów: youtube.com/action

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *