Lustrzanka czy telefon z dobrym aparatem – co warto zabrać na wakacje?

Close-up hand using phone mobile taking photo mountain view on morning

Lato to czas odpoczynku i swobody. To właśnie wtedy zyskujesz siły do dalszej pracy oraz nowych wyzwań. Wakacje to również okres niezapomnianych wspomnień, które warto uwiecznić, aby pokazać znajomym lub z nostalgią wracać do tych dni. Jednak pewnie intensywnie czasem myślisz, czy zdecydować się na zabranie ze sobą profesjonalnej lustrzanki, czy postawić na swój telefon?

Na taką decyzję wpływa wiele czynników, na przykład fakt, czy jesteś profesjonalnym fotografem, czy amatorem. Bez względu na to, kim jesteś, na pewno zależy Ci na wysokiej jakości zdjęciach. Może warto zostać przy smartfonie? A jeśli tak, to na pewno interesuje Cię, jaki telefon ma najlepszy aparat?

Lustrzanka – za czy przeciw?

Aparat typu lustrzanka jest stworzony tylko i wyłącznie po to, aby robić zdjęcia oraz nagrywać filmy. Dzięki niemu możemy uzyskać fotografie najwyższej jakości. Z łatwością będziesz ustawiał w nich balanse bieli, czułość przesłony czy ostrość. Każde ujęcie dzięki niemu może być perfekcyjne, a to ważne przy ulotnych chwilach. Artysta na ulicy wykonuje niesamowite akrobacje? Z łatwością uwiecznisz tą chwilę, a zdjęcie w prosty sposób może stać się dziełem sztuki. Niestety, lustrzanki bywają niezwykle drogie. Obiektywy to najdroższa część każdego aparatu, a ich cena może się wahać od kilku do nawet kilkuset tysięcy. Są bardzo łatwym kąskiem dla ulicznych złodziei, którzy z łatwością odetną pasek torby i znikną z naszym urządzeniem. Co więcej, aparaty na ogół są ciężkie, a dodatkowy balast tylko uprzykrzy nam relaksacyjny spacer.

Jaki telefon ma najlepszy aparat?

Telefon, w przeciwieństwie do lustrzanki, jest zdecydowanie lżejszy. Poza tym masz pewność, że wszędzie go ze sobą zabierzesz i z łatwością go zlokalizujesz, gdy zaginie. Obecnie coraz więcej telefonów ma tak dobre aparaty, że nie musisz już wybierać pomiędzy jakością a wygodą. Zapewne zależy ci na tym pierwszym, więc zastanawiasz się – jaki telefon ma najlepszy aparat? Ciekawą pozycją, na którą warto zwrócić uwagę, jest Smamsung Galaxy S9 i S9+ – jego projektanci zainspirowali się naturą, a konkretnie – budową oka. W zależności od okoliczności, zwęża się i rozszerza, reagując na światło. Samsung Galaxy S9 robi świetne zdjęcia nawet po zmroku, dzięki temu wieczorne drinki z przyjaciółmi będą uwiecznione w obiektywie. Prawie każdy telefon jest podłączony do internetu, więc będziesz mógł od razu uzupełnić fotografię na portalu społecznościowym. Wzbudź zazdrość znajomych swoimi rewelacyjnymi zdjęciami z wakacji. Już nie będziesz musiał się zastanawiać „jaki telefon ma najlepszy aparat” – bo już wiesz! Postaw na najwyższą jakość, którą daje Ci Samsung Galaxy S9, i ciesz się świetnymi zdjęciami z wakacji!

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *