Odmienny punkt widzenia – piątek 24 sierpnia Goście Piotr Łysakowski, Jerzy Krüger-Paprota, Jakub Grygowski, Dariusz Loranty

Odmienny punkt widzenia – piątek 24 sierpnia Goście Piotr Łysakowski, Jerzy Krüger-Paprota, Jakub Grygowski, Dariusz Loranty

W najbliższej audycji o nieszczęściach, których możemy i powinniśmy się spodziewać. Czyli kontynuacja rozmowy na temat:

Angela, what the fuck is going on?

W tłumaczeniu na język polskojęzycznych Kacapów:

Anielo, o co, do qrvy nędzy, chodzi?

Wiem – to ordynarny, plebejski, podły i bardzo niewyszukany język.

Ale… Do qrvy nędzy! Jedyny, który ktokolwiek w dzisiejszym świecie jest w stanie zrozumieć!

Porozmawiamy więc o zdolnościach przywódczych Rzeszy, w której banda – żeby nie rzec, że hołota – robi porządnym obywatelom z dupy jesień średniowiecza, albo inną dobrą zmianę a nacialstwo tematu nie dostrzega, tylko brnie w gierki o krótkodystansowy i krótkoterminowy deal.

I to się nadaje, proszę Szanownego Państwa, do telewizji!

Przy okazji:

Tyle w temacie sojuszniczych zobowiązań NATO-wskich partnerów, wspólnej polityki UE ochrony pijanego ślimaka oraz programów edukujących środkowoeuropejskich przygłupów do wciągania każdego geszeftu za trzy grosze.

A dlaczego za trzy grosze? Bo jest

DOKŁADNIE ODWRTOTNIE NIŻ SOBIE WEIL I BRECHT

wymyślili w swej „operze za trzy grosze”: wszystko się zgadza, tylko że nie źli są źli, ale banda pasożytów szermująca socjalistycznymi hasłami.

Ale – co tam… Nie takie gówno ludzie wciągali i wciągać będą.

Ale – zupełnie przy okazji – koszt wszystkiego geszeftowatego to jednak rzeczywiście raptem 3 GROSZE.

Czyli nic.

A przy okazji – „Opera za trzy grosze”, czy też „Dreigrossenoper”, to całkiem fajna rzecz, jeśli tylko niezbyt przejmować się ideologicznym przesłaniem wyłączając pierdoły i koncentrując się na muzie.

Tylko co wtedy zostanie….

Realizacja pozostawia sporo do życzenia, raczej archaiczna, ale całość…

 

Będzie też o samorządzie, bo są wybory i kampanie się zaczęły i należy zapytać, dlaczego w pewnej gminie energooszczędne przedszkole połączone ze żłobkiem ma ponad trzystutysięczne rachunki za prąd, dlaczego w innej gminie kupa spadochroniarzy zajmuje się mieszkaniami komunalnymi i kosztuje to srylion złotych, albo dlaczego…., etc. oraz itd.

O tym też będzie.

 

I o tym, że pingwin to swobodnie latający myśliwiec bombardujący, pianka do golenia to tajna super broń na zielone ludziki, Schetyna musi być kandydatem do nagrody Nobla a Jarosław to Mesjasz.

 

Qrde – sporo.

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *